20 Ağustos 1999, Cuma
Güncel
Dünyadan
Ekonomi
Kültür
Spor
Yazarlar
Arşiv
Medya

Text Only
Temel Harfler


Hakan'ın eski eşi Esra Birlik toprağa verildi
Türkiye'yi sarsan deprem Hakan Şükür'ün 8 ay evli kaldığı Esra Birlik ve ailesini de aramızdan aldı. Hakan'ın eski eşinin cenaze törenine katılmaması yadırgandı.

Sakarya'da bir çok vatandaşımızın ölümüne neden olan deprem spor dünyasının yakından tanıdığı isimleri de aramızdan aldı. Hakan Şükür üç yıl önce dünya evine girdiği ve 8 ay sonra boşandığı Esra Birlik'in de ailesiyle birlikte öldüğü kesinleşti. Nitekim dün Esra Birlik, annesi Selma Birlik ve Babası Cevat Birlik Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi. Cenaze törenine Birlik ailesinin yakınları ve komşuları katılırken, Hakan Şükür İstanbul'da olduğu halde iştirak etmedi.

Bilindiği gibi Hakan Şükür Milli Takım kampında bulunduğu sırada anne ve babasının Adapazarı'nda öldüğü şeklinde haberler yayılmış ancak daha sonra hayatta oldukları belirlenmişti. Hakan Şükür dün sabah Galatasaray'ın Florya'da yaptığı antrenmana katıldı.

Bu arada halen Trabzonspor'da oynayan Bülent'in de bazı yakın akrabalarını kaybettiği belirtildi. Sakarya'da yetişen Oğuz ve Aykut gibi futbolcular da ailelerini ziyaret ettiler. Fenerbahçe Teknik Direktörü Rıdvan Dilmen'in de kayınçosunun enkaz altında kaldığı hemen hemen kesinleşti.

Ertuğrul'un acı günü

Beşiktaş'ın golcüsü Ertuğrul'un İzmit'te ikamet eden halasının 3 tane çocuğu depremde hayatlarını kaybetti. Acı haberi öğrenen golcü futbolcu, takımının dünkü çalışmalarına katılmadı. Öte yandan, İzmit'te depremden etkilenen yakınlarını aramak için buraya giden A.Gücü antrenörü Hayati Soydaş dün Ankara'ya döndü.

8 ay evli kalmışlardı:

Eczacılık Fakültesi mezunu Esra birlik, üç yıl önce hayatını birleştirdiği Hakan Şükür ile 8 ay evli kalmıştı. Hakan'dan ayrıldıktan sonra kendi dünyasına çekilen Esra hanım, korkunç depremde anne ve babasıyla birlikte hayata gözlerini yumdu. Spor camiası dün Esra'nın acısıyla burkuldu.
ZAMAN ]lk Sayfa
© 1998 Feza Gazetecilik A.Ş.