19/08/2000

ANA SAYFA

ADANA

ANTALYA

BURDUR

HATAY

ISPARTA

İÇEL

K.MARAŞ

OSMANİYE

 


HABERLER 


Cami önünde eylem

ADANA-60 gündür grevde olan Exsa işçileri içindeki bulundukları maddi sıkıntıyı cami önünde mendil açarak dile getirdiler. Ancak polis eyleme müdahale etti.

Hacı Ömer Sabancı Holding'e bağlı Konfeksiyon fabrikası Exsa'da grevin 60. günü geride kalırken, çalışanlar Sabancı Merkez Cami'nin önünde mendil açmak istedi. Cuma namazı öncesi bir araya gelen işçiler Sabancı Merkez Camii önünden seslerini duyurmak istediler. Ancak çalışanların bu isteğine polis müsade etmedi.

Exsa'da işveren ile işçi sendikası arasında uzun süren toplu sözleşme görüşmelerinin ardından işçiler greve gitmişti. İşçiler grevin 60. gününü geride bırakırken, işveren ile işçi sendikası arasında herhangi bir görüşme yapılmaması işçilerin sabrını taşırmaya başladı. İşverenin fason olarak üretim yapması sendika ile pazarlık masasına oturmamasına sebebp olduğunu belirten DİSK Tekstil Sendikası Teksa Şubesi Yetkilileri, "Önümüzdeki hafta tekrar görüşmelerin yapılmasından umutluyuz. Ancak biz yine de grevde kararlıyız. İşverenin bugüne kadar takındığı tavırda bir değişiklik yok." dedi. (ZAMAN)
Açık Lise diplomaları dağıtılıyor

ADANA-Açık Öğretim Lisesi diplomalarının dağıtımına başlandığı öğrenildi.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; 1995, 1996, 1997, 1998'in birinci ve ikinci dönemi ile 1999 ve 2000 yılının birinci dönemlerinde mezun olanlar diplomalarını İl Eğitim Araçları ve Donatım Merkez Müdürlüklerinden alabilebilecekler. 1999 ve 2000 yılı ikinci dönemleri ile 1999 yılı af mezunlarının dosya incelemeleri sonuçlanmadığından diplomaları daha sonra dağıtılacak. (ZAMAN)
Dualar afetzedeler için

ADANA-Tüm yurtta olduğu gibi, Adana'da da Cuma namazının ardından depremzedeler için dau edildi.

Marmara Depremi'nden 1 yıl önce acıyı yaşayan Adana'lılar kendileriyle aynı kaderi paylaşan Marmaralı Depremzedeler ve hayatını kaybedenler için dua etti. Adana Merkez Camii ve diğer camilerde okunan hatimlerin ardından yapılan hatim duasında, hayatlarını kaybedenler için Allah'tan rahmet dilenip bağışlanma istendi.

(Fatih KARAÇALI)
Destek çığ gibi...

TARSUS-Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Fethullah Gülen hakkında verilen tutuklama istemine sert tepki gösterdi.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Fethullah Gülen hakkında verilen tutuklama istemine sert tepki gösterdi. Kocamaz, "Son zamanlarda bazı insanlar boyundan büyük işler peşinde koşuyor. Gülen'in yaptığı işler ortada. Yurt dışında yaptığımız incelemelerde TC'nin dahi yapamadığı birçok hizmeti Fethullah Gülen ve onunla birlikte çalışan insanlar yapmışlar. Böyle büyük bir hizmetin karşılığını bu şekilde ortaya çıkarmak abesle işgaldir. Yargı kararlarına saygımız var fakat yargı kararlarında eksik bilgi olduğunu düşünüyorum." dedi.

Kocamaz, şunları kaydetti: "Her zaman devletin yanında olan Gülen, milletin birliği ve dirliğinin yanında olmuştur. Doğru tekdir, herşey birgün doğruya dolanacaktır ve gerçeği herkes bilmelidir. Devletimizin ve milletimizin beklentisi bu istikamettedir. Ülkemizde gerçek suçluların serbet dolaştığı millete hizmet eden insanların eksik bilgilerle mahkum olduğu yanlışını düzeltmek lazım."

Çamlıyayla Belediye Başkanı Mehmet Akın ise "Yurtdışında bayrağımızın dalgalanmasına, İstiklal Marşı'nın söylenmesine, Türkçemizin öğretilmesine, TC'nin tanıtılmasına, kısaca Türklüğün reklamının yapılmasına vesile olan insanlara sahip çıkmak zorundayız." dedi.

Silifke Gazetesi Sahibi ve Baş Yazarı Sadık Civelek: İnsanlığa malolmuş manevi büyüğümüz Fethullah Gülen'e gayri ciddi bir kararla ve asılsız iddialarla "gıyabi tutuklama" kararı verilmesi vicdanla bağdaşmayacak bir olaydır. MHP Silifke İlçe Başkanı Osman Oğuz: Fethullah Gülen Türkiye'ye kendini adamış bir şahsiyettir. Türkiye onun hizmetleriyle gurur duyuyor. Ama maalesef bazıları Türkiye'nin ileriye gitmesini istemiyorlar. Onun için 'çete kurma' suçu gibi komik ithamlarla hizmetleri engellenmek isteniyor. GESİAD 2. Başkanı Aziz Bocutoğlu: Kendisini dünyada hizmetlere adamış bir şahsiyeti 'çetecilik' suçuyla itham etmek çok ayıptır. En kısa zamanda gerçekler ortaya çıkacaktır.

(İsmail ŞAZ / M. Ali EREN)
MÜSİAD'dan Suriye gezisi

ADANA-MÜSİAD Adana Şubesi Eylül ayı içinde Suriye'ye iş gezisi düzenliyor.

MÜSİAD Adana Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, kurulduğu günden beri iç ticaretin gelişmesine verdiği önem kadar dış ticarete de önem verildiği kaydedildi. MÜSİAD Adana Şube Başkanı Mustafa Çalışkan, dış ticaret potansiyellerini artırmak gayesi ile önümüzdeki dönemde de dış gezi proğrmalarını sürdürme kararında olduklarını bu dönemde ilk olarak Türkiye için potansiyel bir pazar gördükleri Suriye'ye hem ticari hem turistik bir gezi tertip ettiklerini söyledi. Çalışkan, Türkiye'nin Suriye ile ilişkilerinin normalleşme sürecine girdiği bir dönemde Şam'da yapılacak Uluslararası Ticaret Fuarını da fırsat bilerek geziyi tertip ettiklerini hatırlatarak, "Üyelerimizin bu ülkeyi ve ekonomisini yakından tanıma fırsatı bulacakları gezide 50 işadamı yer alacak. İşadamlarımız bu gezide Suriye'nin tarihi ve turistik yerlerini de görme imkanı bulacaklar. İşadamları fuar ile birlikte ticari ilişkileri geliştirecekler. Bu gezi sırasında Halep'de de önemli temaslarda bulunulacak. Buarada ilerki tarihlerde Mısır, Ürdün, Lübnan ve Çin'e de benzer geziler düzenlemeyi hedefliyoruz." (ZAMAN)
Birbirimize zaman ayıramıyoruz

ADANA-Türkiye'de en büyük eğlence televizyon. Televizyonun karşısına geçip, kanallar arasında zapping yaparak vakit geçiren bir toplum olduk. Televizyonların insanlara ne kazandırdığı tartışma konusu ancak çok şey alıp götürdüğü bir gerçek.

Tekrarlanan, huzursuzluk veren yayınlar insanlarda depresyona bile yol açtığını belirten Psikiyatrist Doç. Dr. Sabri Yurdakul, televizyon bağımlılarının diğer insanlarla iletişim kurmakta da zorlandıklarının da ortaya çıktığını söyledi. Doç. Dr. Sabri Yurdakul, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Özellikle abuk sabuk magazin haberleri, toplumunun örf, adet ve geleneklerine uymadığı ortada. Her geçen gün gençlerin daha kötüye gittiğini gazetelerden, televizyonun bazı yönlerini beğenmesekte haber yayınlarından görüyoruz. Türkiye'nin azınlıkta olan yaşantıları ballandıra ballandıra anlatılması toplumda olumsuz etki yapıyor. İnsanların birbirlerine ayıracak zamanları olmalı. Televizyon yayınlarına zaman ayrılması çok yanlış. Eş, dost, akrabalar arası ziyaretlerin daha verimli olacağına inanıyorum." dedi. (ZAMAN)
Gazipaşa'ya sahip çıkan yok

ADANA-27 Haziran 1998 günü yaşanan deprem felekatenin ardından eğitim ve öğretime kapanan Gazipaşa İlköğretim Okulu'nun ne olacağı meçhul.

Tepebağ Mahallesi Muhtarı Ferhat Arkun, okulun fazla bir hasarı olmamasına rağmen ilgisizlik nedeniyle kapalı olduğunu söyledi. 80–90 yıllık bir okulun bir ara öğretmen hastanesi olması için çalışmalar olduğunu ancak sonra vazgeçildiğini ifade eden Arkun, "Adana sahipsiz, Adanalı 14 milletvekili okula sahip çıkmıyor. Bu okuldan milletvekilleri, bürokratlar yetişti. 10 haneli köyde bile okul var, 500–600 öğrencisi olan Tepebağ'da okul yok. "dedi.

(Abdullah YANGIN)
Altın Koza’ya 2 trilyonluk dava

ADANA-12. Altın Koza Film Kültür ve Sanat Etkinlikleri Festivali'nin organizatörlüğünü üstlenen İntermed Reklamcılık A.Ş, tanıtım kokteylinin iptal edildiği yönünde basın açıklaması yapan Altın Koza A.Ş aleyhine 2 trilyon liralık tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

İntermed Genel Müdürü Kadir Tataroğlu, organizasyona gölge düşürerek, firmalarının itibar kaybetmesine sebep olduğu için Altın Koza A.Ş hakkında 2 trilyon liralık tazminat davası açacaklarını söyledi. Avkutlarının gerekli işlemleri yürüttüğünü belirten Tataroğlu, Altın Koza'ya ihtar çekilerek; basın açıklamasını belediye meclisi kararıyla mı yoksa Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın talimatıylamı yaptıklarının sorulduğunu, üç gün içerisinde cevap geleceğini ve bu cevaba göre hareket ederek, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Tataroğlu, firmaları üzerinde yapılan spekülasyonlar sebebiyle anlaşmalı oldukları diğer şirketlerin anlaşmalarını iptal ettiklerini, bu yüzden ciddi zarar ettiklerini kaydetti.

Sponsorlara esrarengiz telefonlar

Festivalin bütçesini oluşturmak için anlaştıkları sponsorların da hala tereddüt içinde olduğunu, Adana'dan bazı kişi ve kuruluşların, bu sponsorları telefonla arayarak, vazgeçirmeye çalıştıklarını vurgulayan Tataroğlu, 15 Ağustos'da yapılması gereken görüşmenin rahatsızlığı yüzünden önümüzdeki haftaya kaldığını, salı veya çarşamba günü sözleşme imzalamak için Adana'ya geleceğini, festivali iptal ettirmek isteyen kişi veya kuruluşların kimliklerini Başkan Aytaç Durak'a anlatacağını ve gerekli önlemleri almasını isteyeceğini sözlerine ekledi.

(Mustafa KİRAZLI)
Öğrencilere ek fırsat...

ADANA-2000–2001 eğitim öğretim döneminde bazı yeni açılan okullara öğrenci alınacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Bürosundan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre 2000–2001 eğitim öğretim yılında Hatay ilinde Bedii Sabancı Anadolu Güzel Sanatlar, Çorum ilinde Çorum Anadolu Güzel Sanatlar, Tokat ilinde Tokat Anadolu Güzel Sanatlar ve Konya'da Konya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine öğrenci alınacak. Yabancı dille eğitim yapacak olan söz konusu liseler gündüzlü eğitim verecek. Resim ve müzik bölümlerine 24'er öğrencinin alınacağı liselere müracaatlar 25 Ağustos 2000 tarihine kadar okul müdürlüklerine yapılacak.

Öte yandan Samsun'da açılan Samsun Fen Lisesi'ne de 2000–2001 eğitim öğretim döneminde öğrenci alınacağı, alımların Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınav Kılavuzunun 4,7,12. maddesinde belirtilen hükümler çerçevesinde yapılacağı belirtildi. (ZAMAN)
Tugayda sancak töreni

İSKENDERUN-İki yıl süreyle İskenderun'da tugay komutanlığı yapan Tuğgeneral Necdet Demiral, görevini 30 Ağustos'ta generallik rütbesine terfi edecek Kurmay Albay Celalettin Kalkan'a teslim etti.

İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugayı'nda sancak devir teslim töreni yapıldı. İki yıl süreyle İskenderun'da tugay komutanlığı yapan Tuğgeneral Necdet Demiral, görevini 30 Ağustos'ta generallik rütbesine terfi edecek Krm. Albay Celalettin Kalkan'a teslim etti.

Tugay komutanlığında düzenlenen sancak devir teslim törenine 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Yöney, Hatay Valisi Yener Rakıcıoğlu, İskenderun Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mustafa Tüysüzoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Antakya Belediye Başkanı İris Şentürk ve belde belediye başkanları katıldı.

Törende konuşan 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Yöney, askerin savaşı arzu etmediğini ama gerektiği zaman yurdu korumak için kanının son damlasına kadar görevde olacağını söyledi. Suriye sınırında konuşlanan ve Türkiye'nin en büyük Mekanize Piyade Tugayı olan İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugayı'nda yapılan sancak devir teslim töreninde Tugay Komutanı Tuğgeneral Necdet Demiral, görevini Kurmay Albay Celalettin Kalkan'a teslim etti. Kalkan 30 Ağustos tarihinden itibaren Tuğgeneral rütbesine terfi edecek. Öte yandan Necdet Demiral'e İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan tarafından fahri hemşehrilik beratı verildi. (Mürsel SEHER)
Dörtyol'a Ana ve Çocuk Sağlığı

ANTAKYA-Hatay'ın Dörtyol İlçesi Çaylı Mahallesi'nde hayırsever Yaşar Aykaç tarafından yaptırılacak olan 'Osman Aykaç Ana ve Çocuk Sağlığı' binasının protokol imzası Vali Yener Rakıcıoğlu tarafından atıldı.

Arsası Dörtyol Belediyesi, demir ve çimentosu İl Özel İdaresi tarafından verilecek olan Osman Aykaç Ana ve Çocuk Sağlığı binasının inşaatına hemen başlanacak ve bina önümüzdeki yıl hizmete girecek. İl Sağlık Müdürü Çağlar Perekli ve hayırsever Yaşar Aykaç'ın da hazır bulunduğu imza töreninde Vali Rakıcıoğlu hayırsever Yaşar Aykaç'a "Hayırlarınızı Allah hayırlı eylesin. Siz başlayın ben gereken yardımı hemen yaparım. İnşallah bina tamamlandığında açılışını da ben gelir yaparım. Yeter ki siz bir an önce bitirin." dedi ve Ana ve Çocuk Sağlığı binasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

İmza töreninde basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Vali Rakıcıoğlu, "21 belediye ile bu vilayet gitmez. Olay kamuoyuna iyi bir şekilde anlatılarak bir kent kurultayı oluşturulmalı ve bu soruna bir çözüm bulunmalı. Her köşe başında bir belediye oluşmuş. Bunlar birbirinin hizmet alanını da kısıtlıyor. Buna acil bir çözüm bulunmalı." dedi.

(Halil SUNAÇ)
ADANA YANLIŞTAN DÖNDÜ

ADANA-Adanaspor'da gelişmeler ışık hızıyla sürüyor! Bir gün önce görevden ayrılan Karaman dün tekrar Adanaspor'un başına getirildi. Gelişmeleri spor basını bile takip etmekte güçlük çekti !

Adanaspor'da görevden alınan Teknik Direktör Hikmet Karaman, taraftarın tepkisi üzerine görevine iade edildi. Turuncu–Beyazlı taraftarlar Adanaspor üzerinde oyunlar oynanmaması gerektiğini belirterek, "Ne oldu da herşey birgünde değişti. Karaman'ı seviyor ve takdir ediyoruz. Bir daha böyle olaylar yaşanmasın. Bu tür hadiseler takıma zarar verir." dediler. Dün akşam 17.50'de alınan kararla yeniden takımın başına getirilmesinin ardından Karaman'ın cep telefonuna ulaşamadık. Genel Menejer Şehabettin Yavuzer, Karaman'ın yeniden takımın başına döndüğünü ve Gençlerbirliği maçına hazırlayacağını söyledi. Adanaspor'a gönül veren taraftarlar ise, Uzan ailesinin Adanaspor'a daha çok zaman ayırması gerektiğini, bu tür anlaşmazlıkların bir daha yaşanmaması gerektiğini söylediler.

Mehmet Akgönül (22) : Başarılı ve kariyerli bir hoca.Gitseydi üzülürdüm.

Şafak Doğanalp (28) : Olağanüstü bir başarı gösterdi. Yönetime kızgındım ancak bugün sevinçliyim. Hayırlı olsun. Takıma kaliteli bir ortasaha oyuncusu alınmalı. Evren'in bu mevkideki açığı kapatacağına inanmıyorum. Cenk'in yanına kaliteli bir golcü şart.

Serkan Uslu (23) : Yönetim transfer yapmalı. Evren ve Mutlu yaşlı oyuncular olduğundan verimli olamaz. Uzanlar 5+1'i neden değerlendirmiyorlar. Sayın Hasan Pilav'a da şunu söyleyeyim: Telsim'in reklamını 3 büyük kulübe verdi. Jardel'i 28 milyon dolara Galatasaray'a aldı. Adanaspor'a neden üvey evlat muamelesi gösteriliyor.

Orsel Taptık (23) : Hocamız döndüğü için sevinçliyim.

Hasan Konuş (22) : Transfer yapılmasını istiyoruz. (Abdullah YANGIN)
Hakemlerin yetkisi artırıldı

ADANA-Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi'nin düzenlediği eğitim semineri yapıldı.

Futbol Federasyonu Eğitim Planlama ve Araştırma Komisyonu (EPAK) üyesi Mahmut Çetiner, seminerde FİFA'nın kural koyucu ünitesi (İFAB)'ın bu yıl yeni uygulamaya koyduğu ihtar, ihraç ve cezalarla ilgili kuralları anlattı. FİFA bunu düzenlerken, futbolcunun sağlığını korumak ve göze hoş gelen futbolu oynanmasını sağlamak olduğu ifade edildi. Yeni kurallar arasında en dikkat çekicileri yardımcı hakem (Asistan Refree) verilen görevlerin artması, yine kalecinin 4 adım kuralının kalkması ve 6 saniyede topu elinden çıkarması, gol atan futbolcunun aşırı sevincinden dolayı formasını çıkarması ve zaman kaybedici tüm unsurların ortadan kaldırılması gibi kurallar önde geliyor. (ZAMAN)
Ceyhanspor sezonu törenle açtı

CEYHAN-Ceyhanspor 2000–2001 futbol sezonu şehir stadında törenle açtı.

Saat 15.00'da Atatürk Anıtına çelenk konulması ve saygı duruşuyla başlayan sezon açılışı törenine Ceyhan Şehir stadında devam edildi. Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de burada konuşma yaptı. Konuşmasında Amatör kulüplerin desteklenmesine değinen Başkan Sözlü, belediye olarak amatör kulüplere maddi ve manevi desteğin devam edeceğini söyledi. Sözlü, "Kum ocağının gelirini Ceyhanspor'a tahsis edeceğiz, halı sahayı amatör kulüplerin emrine vereceğiz"dedi. Bu arada emeği geçen teknik heyete teşekkürlerini iletti.

Törende yeni yapılan transferler taraftarlara tanıtıldı. Yeni dönem için Alanyaspor'dan Abdullah ve Yunus; İslahiyespor'dan Mehmet, Ömer ve Ahmet; Silifkespor'dan Özgür ve Orçun; İncirlikspor'dan Serdar ve Aydın; Ceynhangücü'nden Sedat ve Derviş; Umut transfer edilirken altyapıdan da Mustafa, Doğan ve Aydın bu sezon Ceyhanspor'un kadrosunda yer alacak. Ceyhanspor sezon açılışında Kozan Belediyesporla özel maç oynadı.

(Mevlüt YİĞİT)
Hatayspor'da rehavet korkusu

ANTAKYA-Kayserispor'u 3-1 yenerek lige iyi bir başlangıç yapan ve moral depolayan Hatayspor'da şimdi gözler Pazar günü kendi evinde oynayacağı Güngören Belediyespor maçına çevrildi.

Ligin ilk maçında Kayserispor karşısında aldığı galibiyet ile rehavete kapılmayan Bordo Beyazlı ekip, Pazar günü kendi sahasında oynayacağı Güngören Belediyespor maçına temkinli hazırlanıyor. Lige iyi bir başlangıç yaptıklarını ancak bunun kendilerinde rehavet oluşturmaması gerektiğini vurgulayan Hatayspor Teknik Direktörü Hüsnü Özkara,"Her galibiyetten sonra her takımda ve futbolcularda ister istemez bir rehavet oluşur. Ben bu rehaveti en aza indirmek ve futbolcuların karşılarındaki rakibi küçümsememeleri için mücadele veriyorum.Futbolcularımın bu yanlışa düşmeyeceğine de inanıyorum. Güngören Bld.Spor maçına iyi bir şekilde hazırlanıyoruz.Hedefimiz her maçta olduğu gibi galip gelerek üç puanı almaktır.Bunu başarabilmek için de ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

(Serdar AKAY)
Albay transferde ısrarlı

ADANA-Demirspor lig hazırlıklarını Teknik Direktör Ercan Albay nezaretinde sürdürüyor.

Forvette ve sağ kanata oyuncu isteğini yönetime bildiren Albay, "Bu oyuncular olmazsa işimiz zor" dedi.

Transferlerin keyfi ve şaibeli olmadığını sadece taraftarların beklentilerine cevap verecek isimler olduğunu belirten Albay, "Taner geçen yıl 2. ligde 20 gol atmış 23 yaşında genç. Demirspor'a büyük kazanç sağlar. Gazi'yi Antalya'da finallerde 17 yaşında oynattım. 5 kulüp peşine düştü." şeklinde konuştu.

Cem de aşama kaydetti

Adana Demirspor'un ortasaha oyuncularından Cem Teknik Direktör Ercan Albay'ın gelmesiyle büyük aşama kaydetti. Genç futbolcunun antrenmanlarda performansının her geçen arttığı gözlendi. Geçtiğimiz yıllarda takımdan uzaklaştırılması bile gündeme gelen Cem, Teknik Direktör Ercan Albay'ın en büyük silahlarından biri olmaya aday.

Ercan'la sorun yok

Takım Kaptanı Ercan Aslankeser veya bir başka oyuncuyla problem yaşamadığını ancak huzuru bozmak isteyenlerin olduğunu belirten Teknik Direktör Ercan Albay, " Eleştirilerin olmasına karşı değilim. Ama yapılan eleştirilerin de yıkıcı değil, yapıcı olması gerekir. Gerçek taraftarlarımız bizi ligde görecek. Bu kadromuza iki takviye yapılırsa ligde fırtına gibi eseriz" dedi.

(Osman BALCI)
Cadde ve sokaklar renkleniyor

Antalya ZAMAN - Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ana arterler üzerinde bulunan yol ve refüjlerdeki bordürlerin boyama çalışmalarına başladı.

Toplam 8 kilometre uzunluğundaki bordürün boyanacağını hatırlatan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Marshall Boyaları'nın desteği ile geçtiğimiz hafta bordürlerin boyama çalışmalarına başladı. Ekiplerimiz Sea Life'ın önünden başlayarak 2500 metre uzunluğunda bordürün boyama işlemini tamamladı. Buradaki çalışmaları tamamladıktan sonra sırasıyla Hurma, Liman, Altınkum, Siteler ve Çakırlar mahallelerinde bulunan bordürlerin de boyama çalışmalarına devam edeceğiz" dedi. Böcek, bordürlerin karayollarının standart renginde boyandığını sözlerine ekledi.

(Mehmet ÖZKUNDAKÇI)
Konyaaltı 17 Ağustos’u unutmadı

Antalya ZAMAN - Konyaaltı Belediye çalışanları, 17 Ağustos felaketinin birinci yıldönümü nedeniyle belediye önünde bir anma programı düzenledi.

Program, 17 Ağustos gecesi hayatını kaybeden vatandaşlar anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Burada bir konuşma yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos depreminin hiçbir zaman unutulmayacağını belirterek, bu felaketten herkesin ders çıkartması gerektiğini söyledi.

Böcek, "17 Ağustos gecesi yaşanan deprem felaketinde binlerce masum vatandaşımız hiç hak etmediği şekilde yıkılan evlerin arasında can verdi. O gece 45 saniyelik depremde, on binlerce vatandaşımızı kaybettik.. Halen birçok vatandaşımız, yakınlarının hayatta olup olmadığını bile bilmiyor." şeklinde konuştu.
“Elektrik tasarrufu turisti kaçırır”

Antalya ZAMAN - Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, uygulanacak elektrik kısıtlamalarının esnaf ve sanatkarı olumsuz etkileyeceğini belirterek, Antalya'nın bu kısıtlamaların dışında tutulması gerektiğini söyledi.

"Ülkedeki enerji açığını kapatmak için tasarrufa gitmek yerine enerji kaynaklarını beslemek ilke edinilmeli" diyerek devletin elektrikle ilgili politikasını eleştiren Tolunay, "Enerji tasarrufu için yapılacak kısıtlamaları, esnaf ve sanatkara yaz döneminde vurulacak bir darbe olarak görüyoruz" dedi.| Adana | Antalya | Burdur | Hatay| Isparta| İçel| Kahramanmaraş | Osmaniye |

Copyright © 1995-2000 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21  34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:
+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: zaman@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.