GÜNCEL ANA SAYFAYA DÖNÜŞ

13/12/2000

Dünyada Zaman

Türkiye

Arşiv-Arama

Özel Dosyalar

Ana Sayfa

Haberler

Ekonomi

Dış Haberler

Politika

Kültür Sanat

Spor

Yazarlar

Haber İndeksi

Bölge Haberleri

Diziler

Televizyon

Hodri Meydan

Poli-Diyalog

Millet Kürsüsü

Tüketici Masası

Röportajlar

Fikir Platformu

Medya Analiz

Bilişim

Eğitim

Toplum

Akademi

Hayat

Sağlık

Ulaşım

Otomobil

Açık Şemsiye

İnsan Kaynakları

Reklam

İletişim / Künye

ENGLISH 


Doğu ZAMAN okuyor

Geçtiğimiz hafta sonu Erzurum ve Erzincanlı okuyucularımızla beraberdik. Gazetemizin Erzincan Temsilciliği tarafından, 'Zaman Gazetesi'nin Türk Basını İçerisindeki Yeri ve Önemi' konulu konferans nedeniyle gittiğim bu iki ilde yöre insanının sıcaklığını, sevecenliğini, fedakarlığını bir daha yakından görme ve yaşama fırsatını yakaladım.

İlk durağımız olan Erzurum'da Bölge Temsilcimiz M. Nuri Atalay'ın sağlık problemi devam etmesine rağmen yardımcısı Yusuf Subaşı, matbaa müdürü Kemal Al ve genç temsilcilik kadrosuyla yaptıkları gurur verici çalışmalara şahit olduk.

Sadece ZAMAN'ın Doğu'da baskı tesisi var

Ulusal gazeteler içinde baskı tesisine sahip tek gazete unvanını elinde bulunduruyor Zaman. Bu faaliyetiyle yöre insanına verdiği önemi adeta abideleştirmiş oluyor. Doğu illerinde yaşayan vatandaşlarımıza taze haber ve yakın hizmet vermek amacıyla kurulan bu tesisler kâr etmemesine rağmen gazetemizin yöre insanına olan sonsuz sevgisinden dolayı devam ettiriliyor. Diğer basın organları ise çoktaaan tasını tarağını toplayıp ayrılmış durumdalar.

Vefalı ve fedakar olan yöre insanı ise kendisine değer veren gazetelerine sahip çıkmakta geç kalmamış. Son kampanya ile birlikte satış ve abone sayılarını ikiye katlayarak Zaman Gazetesi'ni şu anda Erzurum, Van ve Erzincan başta olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesi'nde en fazla satan gazete konumuna getirmişler.

Tarihte eşine az rastlanır fedakarlıklar göstererek kampanyada cansiperane çalışan Zaman'ın bu adsız kahramanlarına ve temsilci başta olmak üzere temsilcilik çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum.

Bu arada yaptığı bu üstün çalışmalardan dolayı sağlığı ciddiyet arz eden Doğu Anadolu Bölge Temsilcimiz Mustafa Nuri Atalay Bey'i ve manevi dinamiklerimizden Salih Abi'yi şifa dualarınızdan esirgememenizi istirham ediyorum.

Erzincan sıcak şehir

Bölge Temsilci Yardımcısı Yusuf Subaşı, matbaa müdürümüz Kemal Al ve eski bölge haber müdürümüz Turhan Bozkurt ile birlikte yaptığımız üç saatlik bir karayolu yolculuğundan sonra Can Erzincan'a vasıl oluyoruz. Kendisi de Erzincanlı olan ve şu anda promosyon ve tanıtım müdürümüz Esalettin Gül'ün ciddi emekleri bulunan Zaman bürosu oldukça merkezî bir noktada bulunuyor. Havası ve çevresi ile, Şeyhattin Ballı gibi sıcak ve temiz kalpli insanlarıyla, planlı ve modern şehir yapısı birleşince gerçekten insanın kolay kolay ayrılmak istemediği bir mekan haline geliyor Erzincan.

Müftülük Konferans Salonu'nda organize edilen konferansa Vali H. İbrahim Altınok, Emniyet Müdürü Osman Araç, İl Müftüsü İlhan Aydın başta olmak üzere saygıdeğer insanlar teşrif etmişlerdi.

Erzincan Temsilcimiz Orhan Karakaş, buradaki görevine üç ay gibi kısa bir süre önce başlamış, ancak son kampanyada abone sayısını tam yüzde yüz artırmış ve artışın devam etmesi için adsız kahramanların, siyasi, idari ve sosyal otoritelerle ahenk içinde omuz omuza olan örnek çalışması kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

Konferansta Zaman Gazetesi'nin 1986 yılından itibaren yaptığı çalışmaların aşama aşama gösterildiği sinevizyonun ardından veciz bir konuşma yapan Erzincan'ımızın çalışkan ve sevilen valisi Halil İbrahim Altınok, gazeteciliğin ve medyanın insan hayatındaki yeri ve öneminden bahsetti. Dünyada ve ülkelerde olayları doğru, çabuk ve güvenilir yansıtılması için medya gruplarında büyük bir çalışma olduğunu vurgulayan Vali Altınok, bir ülkenin ya da bir ilin gelişimi ve ekonominin canlanması için basın organlarına gerekli desteğin sağlanması gerektiğini belirtti ve Erzincan'ın daha da gelişmesi, sanayi ve diğer yatırımlarda yapılan ve yapılacak olan çalışmalarda medyanın önemi üzerinde durdu.

Zaman, bir ayrıcalığın, farklılığın simgesi

İlk insanın dünyaya geldiği tarihten ve peygamberlerin gelişi ile birlikte başlayan haberciliğin doğruyu, güzeli aktarmanın misyonunu şu anda herhangi bir çıkar grubuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan kendisini insanların mutluluğu ve kardeşliğine adayan gazetemiz üstlenmiş bulunuyor.

Zaman, iletişim gazetesi...

Günümüzde sadece iletişim konusunda hizmet veren haberleşme araçları, okuyucudan veya izler kitleden gelen tepkilerden etkilenmeyecek şekilde yapılandıklarından iletişim araçları olma özellikleri tartışmalı durumdadır. Oysa yüzde doksan itibariyle abone sistemiyle alıcısına ulaşan Zaman Gazetesi, Türkiye genelinde 400'ü aşkın bürosu, 4 bin çalışanıyla okuyucunun tepkisini anında merkeze yansıtarak gerekli yerlerde okuyucusunun isteği doğrultusunda iletişim sağlayan bir hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam etmektedir. Dolayısıyla interaktif bir yayıncılık sunduğu için Zaman Gazetesi bir iletişim aracıdır.

Zaman, bir aile

Yazarı, çizeri, idarecisi, dağıtıcısı, habercisi, okuyucusu kısacası her ferdiyle bir aile özelliği gösteren gazeteniz, evrensel standartlarda gazetecilik yaparak, hukuku üstün tutan, insan haklarına saygılı yayın politikasıyla, okuyucusuna hoşgörü, diyalog, vatan sevgisi, kardeşlik barış salıklayan bir gazetedir. Dolayısıyla da sadece Türkiye sınırları içerisinde değil bütün dünyada, kalbi vatan ve insanlık aşkıyla atan milyonlarca fertten oluşan mümtaz bir ailedir Zaman.

Güzel bir kesitiyle Erzurum ve Erzincan'da beraber olduğum, kapı kapı dolaşarak gazetelerini anlatan, onun kusurunu kendi kusuru bilip gidermeye çalışan, başarılardan zevk alan, bir abone bulduklarında bir çocuk masumiyetiyle sevinen, kendisini gazete çalışanlarının bir parçası olarak gören bu seçkin ailenin bir ferdi olmakla ayrı bir haz, mutluluk ve gurur duyuyorum.

Selam Zaman'ın adsız kahramanlarına...n.bayhan@zaman.com.tr
 

| Ana Sayfa | Haberler| Ekonomi | Dış Haberler | Politika | Kültür Sanat | Spor | Yazarlar | Haber İndeksi | Hodri Meydan |

Copyright © 1995-2000 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21  34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:
+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: zaman@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.