Ana Sayfa Haberler Ekonomi Dış Haberler Politika Kadın-Aile Kültür-Sanat Televizyon Spor Yazarlar Yorumlar
   Akademi Bilişim Çocuk Eğitim Otomobil Strateji Tüketici Masası Okur Hattı

 Bölge Haberleri


 Reklam
 Künye/İletişim
 English
 

Site editörüne her türlü eleştiri ve önerinizi iletebilirsiniz; m.sakin@zaman.com.tr

 
 Basın Özetleri
 Abonelik
 

Dernekler Masası polisi polis derneğini kapattırdı 

Son iki yılda sadece Bayrampaşa’da faaliyet gösteren 229 dernekten 170’i hakkında kanuna aykırılık sebebiyle işlem yapıldı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Binaları, Araç ve Gereçleri Yaptırma ve Geliştirme Derneği de genel kurulunu zamanında yapmadığı gerekçesiyle mahkeme tarafından kapatıldı.


İranlı sahte vize şebekesi çökertildi 

İran uyruklu 5 kişi, “yasadışı yollardan Türkiye’ye gelerek, Avrupa ülkelerine gitmek isteyen yabancı uyruklu kişilere sahte pasaport ve vize düzenledikleri” iddiasıyla yakalandı. Bu kişilerden 3’ü tutuklandı.


Küçükberber tahliye edildi 

Evinde kokain alemi yaptığı sırada gözaltına alınan ve teşekkül halinde uyuşturucu ticareti yapmak suçundan İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde (DGM) tutuklu yargılanan Mete Küçükberber, 8 aylık tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.


Emanet malları satanlar yakalandı 

İstanbul, İzmir ve Kocaeli’ndeki bazı fabrikalardan nakliyesi için aldıkları ürünleri yerine götürmeyerek, piyasada sattıkları belirlenen Ali Ercan Çağıltaş, Ahmet Özbek, İmam Hüseyin Aşık, Hasan Ateş, Selahattin Erdem, Mukaddes Karakuş, Sedat Sönmez, Gürol Işık, Ahmet Gürol, Alpaslan Akdemir, Adil Göle, Ahmet Tarık Çakıcı, Hamdi Yeşilkaya ve İbrahim Aydın, Gebze ve Pendik’te düzenlenen operasyonlar sonucu gözaltına alındı.


Hayatlarının sonbaharında mutluluğu yakaladılar 

Semiha Şakir Huzurevi’nde kalan 76 yaşındaki Emine Çevik ile 81 yaşındaki Hamza Kırıkçıoğlu, hayatlarının sonbaharında, yeniden mutluluğu yakaladılar.


Maltepe’de zehir korkusu  

Maltepe Belediye Başkanlığı’na ait ek hizmet binası, personelde öksürük ve göz yaşarması şikayetleri görülmesi üzerine herhangi bir gaz sızması tehlikesine karşı boşaltıldı.


‘Turizmin geleceği termal köylerde’ 

Gönen Kaplıcaları Genel Müdürü Demir, gelecek yıllarda termal turizminin köylere yöneleceğini iddia etti.


Pancar çiftçisi, nisan sonunu bekleyecek 

Alpullu Şeker Fabrikası’nda, geçtiğimiz yıl işlenen 367 bin 780 ton şekerpancarından, 38 bin 220 ton şeker üretildi. Aynı dönemde, 17 bin ton melas ve 130 bin ton da yaş küspe elde edildi.


Mendil satan çocuklara soruşturma 

Bursa Valiliği tarafından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sokaklarda mendil, simit gibi hizmet veya mal satan 15 yaş altındaki çocukların satış yapmalarının yasaklanmasının ardından polis, sokakta çalışan çocuklar ve aileleri hakkında soruşturma başlatacak.


Hızlı âfet yönetimi için acilen kanun gerekiyor  

İzmit’te başlayan “Ulusal Acil Durum Yönetimi” eğitim seminerlerinin ilk gününde, bütün âfetlerle ilgili konularda gerekli mevzuatı oluşturup, acil durum yönetimi ile ilgili en büyük mali kaynak havuzunun kurulması zorunluluğu vurgulandı.


PTT emeklilere maaş ödeme sistemine geçiyor 

Gebze Posta Telgraf Müdürü Binali Demir, PTT’nin emeklilere maaş ödemesine önümüzdeki aylarda geçileceğini söyledi.


Şeker işçileri, kahvehanede eylem yaptı 

Depremde hasar gören ve bugüne kadar onarılmayan Adapazarı Şeker Fabrikası’nın kapatılmak istenmesini fabrika çalışanları kahvehanede bir araya gelerek protesto etti.


Zaman'da Bugün
29 Ocak 2002


Zaman Spor

Marmara

Bütün haberlerAna Sayfa| Zaman'da Bugün| Haberler| Ekonomi| Dış Haberler| Politika| Kültür-Sanat| Kadın-Aile| Spor| Yazarlar| Yorumlar

Copyright© 1995-2001 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.