Ana Sayfa Haberler Ekonomi Dış Haberler Politika Kadın-Aile Kültür-Sanat Televizyon Spor Yazarlar Yorumlar Çizgi-Yorum
   Akademi Bilişim Çocuk Eğitim Otomobil Röportaj Strateji Tüketici Masası Okur Hattı

 Bölge Haberleri


 Reklam
 Künye/İletişim
 English
 Basın Özetleri
 Abonelik
 

Site editörüne her türlü eleştiri ve önerinizi iletebilirsiniz; m.sakin@zaman.com.tr

 
Arama

 Arşiv

 
 

Konya, büyük markaların gözdesi oldu

Maser Holding’in Konya’da inşaatını sürdürdüğü Masera Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin kaba inşaatı bitmeden birçok mağazası, tanınmış markalar tarafından kiralandı.

Her yaştan tüketicinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek marka, kalite ve kolaylık merkezi olmayı hedeflediklerini belirten Maser Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sert, yıllarca uğraştıkları tekstil sektörü dışında ticarete atıldıkları il olan Konya’ya yaptırdıkları Konya Hilton ve Masera Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ne bölgenin ihtiyacından dolayı girdiklerini söyledi. Masera Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin tanıtım toplantısında konuşan Mustafa Sert, Nisan 2002’de açılması planlanan tesislerin Konya’nın sosyo-ekonomik hayatına önemli katkılarda bulunacağını söyledi. Tekstil ürünlerini ağırlıklı olarak ihraç eden Maser Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sert, sadece tekstil alanında 2002 yılında yüzde 20 büyüme sağlayarak 100 milyon dolar ciro hedeflediklerini söyledi. İnşaat çalışmaları daha tam olarak bitmeyen alışveriş merkezine bugüne kadar aralarında; Kiğılı, Sarar, Bisse, Colin’s, Levi’s, Cacharel, Hotiç, İpekyolu ve Damat gibi tanınmış birçok marka yer kiralamış. Projeyle, Konya ve çevresindeki tüketicilere Türkiye’nin en bilinen markaların yanı sıra modern eğlence ve dinlenme imkanı sunulacağı belirtildi. Alışveriş merkezinin binden fazla kişiye istihdam sağlayacağı da ayrıca ifade edildi.

Kendilerinin Konya’dan yetişmiş işadamları olduklarını, kardeşi Ahmet Hamdi Sert ile birlikte giriştikleri ticeret hayatında başarıyı elde ettiklerini anlatan Mustafa Sert, Konya’da kurulan çok ortaklı holdinglerin Konya ve Türkiye ekonomisine büyük zararları dokunduğunu söyledi. İç piyasa ile fazla ilgileri olmadığı için bugüne kadar kamuoyunda fazla görünmediklerini belirtti. Kendi tesislerinde hammaddeden son mamule kadar üretimin her safhasında bulunduklarını söyleyen Sert, tekstilde yeteri kadar büyüklüğe sahip olduklarını; artık başka alanlara da yatırım yapmayı amaçladıklarını belirtti.

Bulgaristan’da yatırımları olduğunu belirten Sert, Sofya’daki Bulserad Tekstil Fabrikaları’nın yanında bu yıl başlayacakları toptan alışveriş merkezi için çalışmalara başladıklarını söyledi. Mustafa Sert, bu hafta içinde projesi biten alışveriş merkezinin temelinin Haziran 2002’de atılacağını ve yaklaşık 18 milyon dolara mal olacağını ve bu toptan alışveriş merkezinin Makedonya, Sırbistan ve Bulgaristan’a hitap edeceğini ifade etti.

Hilton Konya Satış Direktörü Emrullah Akçakaya da, Türkiye’deki Hilton oteller zincirinin 7’ncisi olan Hilton Konya’nın, nisan ayında hizmete girmesi için çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini ifade etti. Maser Holding, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve yurtdışındaki sanayi tesisleriyle 16 büyük kuruluşu bünyesinde bulunduruyor. Holding bünyesinde halen 7 bin 500 kişi çalışıyor.

Mustafa Yağmurlu / Konya

17.02.2002

Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


Zaman'da Bugün
17 Şubat 2002


Zaman Spor

Ekonomi

Bütün haberler


Başlıklar

> Ege Otomotiv’e soruşturma açılıyor

> Gayrimenkul zengini SSK kira ödüyor

> Birleşmede Orta Asya faktörü gözden kaçırılıyor

> Mudurnu’da pazarlık bitmedi

> Türk-İş personelini enflasyona ezdirmedi

> ‘12 ay eksi büyüme var, böyle giderse tehlikeli’

> Borsa’da hacimsiz günler

> Kaçak elektrik kullanmak için “dokunmatik” sistemi kurdular

> Konya, büyük markaların gözdesi oldu

> Essen’de Türk iş merkezi açılıyor


Ana Sayfa| Zaman'da Bugün| Haberler| Ekonomi| Dış Haberler| Politika| Kültür-Sanat| Kadın-Aile| Spor| Yazarlar| Yorumlar

Copyright© 1995-2002 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.