Ana Sayfa Haberler Ekonomi Dış Haberler Politika Kadın-Aile Kültür-Sanat Televizyon Spor Yazarlar Yorumlar Çizgi-Yorum
   Akademi Bilişim Çocuk Eğitim Otomobil Röportaj Strateji Tüketici Masası Okur Hattı

 Bölge Haberleri


 Reklam
 Künye/İletişim
 English
 Basın Özetleri
 Abonelik
 

Site editörüne her türlü eleştiri ve önerinizi iletebilirsiniz; m.sakin@zaman.com.tr

 
Arama

 Arşiv

 

KADEK’in akıbeti kafa karıştırıyor

AB’nin yeni listesinde DHKP–C’nin Dev Sol, Devrimci Sol gibi diğer isimlerine yer verilirken PKK’nın devamı olan KADEK yer almadı. Listeye eklenen 8 terörist arasında hiçbir Türk bulunmuyor.AB ülkelerinin terör listesiyle ilgili yükümlülükleri:

AB Konseyi’nin bir terör örgütleri ve teröristler listesi oluşturmak için ortaya koyduğu ilkeler 28 Aralık 2001 tarihli AB resmi gazetesinde yayımlandı.

Avrupa Birliği, ölüm cezasını tarihe gömdü

Avrupa Konseyi, tarihi karar alarak savaş zamanı da dahil olmak üzere ölüm cezasının kaldırılmasını onayladı. Türkiye'nin imzalamadığı protokole, 36 ülke destek verdi.

Belçika’dan PKK ve Medya TV’ye soğuk duş

Belçika’nın, eski adı PKK, yeni adı KADEK olan bölücü terör örgütü KADEK’in yan kuruluşu Medya TV’ye 2 buçuk milyon euroluk yolsuzluk soruşturması yürüttüğü açıklandı.
>Dışişleri, KADEK için düğmeye basıyor

Avrupa Birliği’nin, PKK ve DHKP–C’yi terör örgütleri listesine almasını memnuniyetle karşılayan Ankara, şimdi de PKK’nın devamı olan Kürdistan Özgürlük ve Demokrasi Kongresi (KADEK) için harekete geçiyor.

>Erivan, ‘arşivimiz açık’ mesajı verecek

Ermenistan, Türkiye’ye bir mektup göndererek, devlet arşivlerinin herkese açık olduğu mesajını vermeye hazırlanıyor.

>BM-Irak görüşmeleri sonuçsuz bitti

Irak ve Birleşmiş Milletler arasında silah denetçilerinin Bağdat’a dönmesi konusunda 3 gün süren görüşmeler önemli bir gelişme kaydedilemeden sona erdi.

>ABD Kongresi’nden İsrail’e güçlü destek

ABD Kongresi, İsrail’in politikalarına destek veren iki tasarıya onay verdi. ABD ve İsrail’in “terörizme karşı ortak mücadele” içine girdiğini tanıyan ve intihar bombacılarını kınayan bir tasarı kabul edildi. İsrail’e verilen ABD yardımının artırılması da talep edildi.

>Şaron’u muhatap alan Arafat'a ABD hâlâ soğuk

Filistin lideri Yaser Arafat, İsrail Başbakanı Ariel Şaron’u hâlâ barış ortağı olarak gördüğünü açıklarken, ABD’nin ‘Arafat soğukluğu’ devam ediyor.

>BM Genel Sekreteri Annan, Cenin heyetini resmen dağıttı

BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Cenin kampında araştırma yapmak üzere oluşturduğu komisyonu, lağvettiğini resmen açıkladı. İsrail’in işbirliğini reddetmesi üzerine Annan, heyeti lağvetme eğiliminde olduğunu bildirmiş, Güvenlik Konseyi’ne de, herhangi bir karar almak istediği takdirde önceki akşama kadar süre tanımıştı.

>Guyoder: Ordunun rolü bizi rahatsız etmiyor

Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü Aday Ülkeler Raportörü Maurcie Guyoder, ‘Ordunun Türkiye’deki rolü demokrasinin genel durumuna aykırılıklar teşkil etse de bu, Türkiye için çok da istemediğimiz bir durum değil.’ dedi.

>Ecevit Pakistan; Vajpayii Türkiye yolcusu

Pakistan’da yayımlanan Frontier Post gazetesi, Başbakan Bülent Ecevit’in 23 Mayıs'ta İslamabad’a geleceğini yazdı. Bunun “uzun zamandır beklenen bir ziyaret” olduğu belirtilen haberde, Ecevit’in Pakistan programının henüz şekillenmediği kaydedildi.


Zaman'da Bugün
04 Mayıs 2002


Zaman Spor

Dış Haberler

Bütün haberler


Dış Haberler

 
> Strateji
Editör
Mehmet Yılmaz
Ana Sayfa| Zaman'da Bugün| Haberler| Ekonomi| Dış Haberler| Politika| Kültür-Sanat| Kadın-Aile| Spor| Yazarlar| Yorumlar

» Sık Kullanılanlara Ekle  «               » Giriş Sayfası Yap «

Copyright© 1995-2002 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.