Ana Sayfa Haberler Ekonomi Dış Haberler Politika Kadın-Aile Kültür-Sanat Televizyon Spor Yazarlar Yorumlar Çizgi-Yorum
   Akademi Bilişim Çocuk Eğitim Otomobil Röportaj Strateji Tüketici Masası Okur Hattı

 Bölge Haberleri


 Reklam
 Künye/İletişim
 English
 Basın Özetleri
 Abonelik
 

Site editörüne her türlü eleştiri ve önerinizi iletebilirsiniz; m.sakin@zaman.com.tr

 
Arama

 Arşiv

 

 

Doğalgaz geldi, hem havamız hem hayatımız değişti

Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Barlas Tolon, doğalgaz kullanılmaya başlandıktan sonra insanların sosyal hayatında önemli değişiklikler olduğunu söyledi. Doğalgazın hayatımızda yaptığı değişikliklerden biri apartman kavgalarını sona erdirmesi oldu.

Türkiye’de 5 ilde kullanılan doğalgaz, sadece havayı temizlemekle kalmadı. İnsanların sosyal hayatında da değişiklikler meydana getirdi. Apartman toplantılarında artık kavgalar olmuyor. Soba zehirlenmelerinden kaynaklanan ölümlerde de büyük azalma oldu. Isınma amaçlı beden gücüne dayanan ağır işler azaldı. Kapıcılar artık daha az yoruluyor.

Doğalgazın hayatımızda meydana getirdiği değişiklikleri bu şekilde özetleyen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Barlas Tolon, apartman toplantılarında meydana gelen ısınma ve yakıt kavgasının doğalgaz ile sona erdiğini vurguladı. “Bunun yanında temizlik bilinci gelişti, beden gücüne dayanan ağır işler azaldı, insanlara daha fazla boş zaman kaldı.” diyen Prof. Tolon, doğalgazla birlikte yakıttan kaynaklanan karı koca kavgalarının da sona erdiğini kaydetti.

Gazeteci–yazar Nevval Sevindi ise modern çağda insanların artık beden gücüne dayalı işlerden uzaklaştığını, hayatı kolaylaştıran ne varsa ona yöneldiğini söyledi. Nevval Sevindi, doğalgazın yaygınlaşmasıyla soba kültürünün bittiğini, doğalgazın da birçok kolaylık getirdiğini ifade etti. Sevindi, “İnsanlar önce çamaşırı ve bulaşığı elde yıkıyorlardı. Evi el süpürgeleriyle süpürüyorlardı. Daha sonra makineler çıktı, bu işler makinelere kaldı. Doğalgazda da durum aynı. Önce odun kır, kömür taşı, soba doldur, yak. Sonra külünü al, sonra oda kirleniyor, evi sil süpür. Bunların hepsi beden işiydi ve çok zaman alıyordu. Doğalgazla sadece bir düğmeye basıyorsunuz o kadar. Size bir sürü zaman kalıyor. Doğalgaz ev hanımlarını ve özellikle çalışan bayanları çok rahatlattı.” dedi.

Türkiye’de şehir merkezlerinde konut ve ticari doğalgaz kullanımı ilk olarak Ankara’da 1988 yılında başladı. 1992’de de İstanbul ve Bursa’da kullanıma geçildi. Hızla yaygınlaşan doğalgaz kısa sürede havayı temizledi ve insanların hayatlarına büyük rahatlık getirdi. Halen İstanbul, Ankara, Adapazarı, Eskişehir ve Bursa’da kullanılan doğalgaz bu şehirlerin hava kalitesini iyileştirirken, kömür tüketimlerini de azalttı. Bir dönem hava kirliliği sebebiyle sokağa çıkılamayan İstanbul, bugün dünyanın havası en temiz metropollerinden biri haline geldi.

Mehmet Özdemir / İstanbul

12.05.2002


 

Motosikletseverler şehirde ‘trafikte biz de varız’ turu yaptı

İstanbul ve çevre illerden gelenlerle sayıları 1000’i bulan motosikletseverler, İstanbul trafiğinde kendilerinin de var olduğunu göstermek ve yollarda gerekli saygıyı görmek için konvoy oluşturarak şehir turu attı.

Yaklaşık 1000 motosikletsever değişik tip ve modeldeki motosikletleriyle Kadıköy Salı Pazarı’nda dün sabah saatlerinde bir araya geldi. İstanbul’daki motosiklet kulüpleri tarafından organize edilen gösteride motosikletliler toplandıktan sonra saat 11.00’de belirlenen güzergahta konvoy halinde harekete geçti. Kendi aralarından seçtikleri görevlilerin düzeni sağladığı motosiklet konvoyu, toplu halde Boğaziçi Köprüsü’nden Avrupa yakasına geçti. Vatan Caddesi üzerinden Yenikapı Feribot İskelesi’ne giden motosikletli grup burada bir süre bekledi. Trafik polisinin trafikte toplu halde seyir izni vermediği için küçük gruplara bölünen konvoy buradan değişik yönlere dağıldı.

Organizasyonu yapan görevliler, amaçlarının trafiği engellemek veya sıkıştırmak olmadığını, trafiğe çıkan diğer araçlarla birlikte düzen ve saygı içinde hareket etmek olduğunu söyledi.

Said Edigen / İstanbul

12.05.2002


 

Kızılay kan bağışlayanları madalyayla ödellendirdi

Kızılay İstanbul Kan Merkezi Müdürlüğü 5–12 Mayıs Kan Haftası nedeniyle, kan bağışında bulunanları ve kan bağışı kampanyası düzenleyenleri altın madalya ile ödüllendirdi.

Bugüne kadar 105 defa kan vererek gönüllü kan bağışı şampiyonu olan Erdal Soysal’a da altın madalya verildi. Plaketini ve teşekkür belgesini Kan Merkezi Müdürü Duru Malyalı’dan alan Soysal, Kızılay’dan kan fiyatlarının düşürülmesini istedi. Ödül törenine, Haliç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencisi olan ‘talasemi’ hastası Nurcan Küçük de katılarak bir konuşma yaptı. Küçük, “Kan bizim her şeyimiz. Türkiye’de beş binden fazla talasemi hastası var ve bunların yüzde 90’ı Kızılay’dan aldıkları kanla yaşıyor. Bunun için Kızılay’a kan bağışlayanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi. Törende, kan bağışını teşvik etmek için yaptıkları çalışmalardan dolayı Davutpaşa Lisesi biyoloji öğretmeni Nurettin Kebapçı ile toplam 149 kişinin kan bağışı yapmasını sağlayan üç öğrenci de ödüllendirildi. Şemsinur B. Özdemir, Sait Edige, İstanbul

12.05.2002


 

Barış anneleri, cezaevindeki annelere özgürlük istedi

Barış Anneleri İnisiyatifi üyesi bir grup kadın, Anneler Günü sebebiyle kadın siyasetçilere ve milletvekili eşlerine telgraf çekti.

Telgrafta, Dünya Anneler Günü sebebiyle cezaevinde bulunan annelerin ve çocuklarının özgür bırakılması istendi. Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Galatasaray Postanesi önünde saat 12.00 sıralarında toplanan yaklaşık 40 kişilik kadın grubu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in eşi Semra Sezer, Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz, Sema Pişkünsüt ile bazı milletvekili eşlerine telgraf çekti. Dünya Anneler Günü sebebiyle cezaevinde bulunan annelerin ve çocuklarının özgür bırakılmasını isteyen grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Kazım Canlan, İstanbul

12.05.2002


 

Anneler Günü sürprizleri ABM’de sizleri bekliyor

İstanbul ve İzmir de bulunan 17 şubesi ile beyaz eşya, mobilya, televizyon, elektrikli ev aletleri, GSM, halı, zücaciye, saat ve ev tekstili alanlarında dünyaca ünlü birçok seçkin markanın bayiliğini yapan Ali Bey Mağazaları (ABM), Anneler Günü için müşterilerine 3 özel kampanya düzenledi.

‘Anneme ne hediye alacağım?’ diye düşünen müşterilerine değişik alternatifler sunan ABM, Almanya’dan ithal AMIL Kaşık Çatal Takımı alan müşterilerine 50 milyon TL değerinde YKB Uyku Seti hediye ediyor. Mağaza, düzenlediği hediyeli alışveriş kampanyasının yanı sıra beyaz eşya, küçük elektrikli ev aletleri, zücaciye ve mobilya ürünlerinden yapılacak bütün alışverişlerde 21 aya kadar taksit imkânı sunuyor. Philips’in Marmara bölge distribütörlüğünü de yapan ABM, Anneler Günü dolayısıyla Philips marka ürünlerde de müşterilerine özel fiyatlar ve sürpriz hediye kazanma şansı sunuyor. Haber Merkezi

12.05.2002


 

Minikler annelerini ağlattı

Şişli Özel Ufuk İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri tarafından Anneler Günü için hazırlanan özel programda, sahneye çıkan çocukların anneleri gözyaşlarını tutamadılar.

21 anasınıfı öğrencisi, anneleri için söyledikleri şarkılar ve sergiledikleri birbirinden güzel oyunlarla sahnede fırtına gibi esti. Çocuklarını geçen bir yılın ardından nefis gösterilerle sahnede gören veliler, gözyaşlarına boğulurken minikler, annelerine güzel bir gece yaşatmanın sevinci içindeydiler. Kafkas oyun ekibi, mehteran takımı ve tiyatro gösterilerinin yer aldığı program sonunda minikler anneleriyle sahnede doyasıya kucaklaştı. Özel Ufuk İlköğretim Okulu’nun Anneler Günü için hazırlanan özel program, misafirlere verilen kokteyl ile sona erdi. Salih Zengin, İstanbul

12.05.2002


 

Şartlı tahliye ile çıkan cami faresi yakalandı

Girdiği camilerden çaldığı eserleri antikacılara sattığı ileri sürülen sabıkalı hırsız Ufuk Coşkun (40), polis tarafından suçüstü yakalandı.

Coşkun’un 1999 yılında aynı suçtan girdiği cezaevinden şartlı tahliye ile çıktığı belirlendi.İstanbul’da artan cami hırsızlıkları üzerine harekete geçen polis, sabıkalı hırsızları takibe aldı. Yapılan araştırma sonucu camileri soyduğu belirlenen Ufuk Coşkun, Kadıköy’de çalıntı eserleri satmak üzereyken yakalandı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Coşkun, Beşiktaş ve Eminönü’ndekı camilerden hırsızlık yaptığını itiraf etti. Coşkun’un polise verdiği ifadede “Soyacağım camiye 1 hafta boyunca gidip namaz kılıyordum. Çoğu kez Kur’an okumak bahanesiyle namazdan sonra camide kalıp keşif yapıyordum. Uygun bir zamanda da hatları alıp kaçıyordum.” dediği açıklandı. Altan Cankut, İstanbul

12.05.2002


 

2 özürlü çocuğu bulunan anne yılın annesi seçildi

Özel Rafet Kahraman Lisesi Okul Aile Birliği, Zihinsel Özürlüler ve Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Zülfikar Akar’ın eşi, Gülçimen Akar’ı, özürlü çocukların eğitilmesine sağladığı katkılar sebebiyle “yılın annesi” seçti.

Bursa Özel Rafet Kahraman Lisesi Okul Aile Birliği, Zihinsel Özürlüler ve Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Zülfikar Akar’ın eşi, 2 özürlü çocuk annesi Gülçimen Akar’ı, özürlü çocukların eğitilmesine sağladığı katkılar sebebiyle, “yılın annesi” seçti.

Rafet Kahraman Lisesi’nin Almira Otel’de, “Anneler Günü” münasebetiyle düzenlediği, “Tanışma, Dayanışma ve Eğlence Çayı”na Bursa Valisi Ali Fuat Güven’in eşi Nesrin Güven, Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser’in eşi Hülya Bilenser, Osmangazi Kaymakamı Hikmet Tan’ın eşi Sevdiyer Tan ve 500’ü aşkın davetli katıldı.

Yılın annesi seçilen Gülçimen Akar’a plaketi, Okul Aile Birliği Başkanı Firdevs Canoruç tarafından verildi. Başkan Firdevs Canoruç, “Uzun araştırmalarımız sonucunda Gülçimen Akar’ı yılın annesi seçmeyi uygun bulduk. Kendisi, 2’si özürlü olmak üzere 3 çocuk sahibi. Özürlü çocukların eğitilmesi için yaptığı çalışmalar sebebiyle böyle bir ödülü hak ettiğine inandık. Ödülü davetliler önünde kendisine takdim ettik. Kendisi öğrenci velimiz değildir. Bursa’da yılın annesi unvanını aldığı için Gülçimen Hanım’ı kutluyorum.” dedi.

İlhan Basmacı / Bursa

12.05.2002


 

Annelere 9 bin gül dağıtılacak

Gebze ve İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren Mopaş Marketler zinciri 12 Mayıs Anneler Günü sebebiyle bütün annelere 9 bin adet taze gül dağıtacak.

Mopaş’tan yapılan açıklamada; 8 şubeden 12 Mayıs’ta alışveriş yapan bütün annelere 9 bin adet taze gül dağıtılacağı ifade edilerek, güllerin bütün annelere hediye edileceği dile getirildi. Açıklamada; “Yaşantımızın biricik sevgi kaynağı olan annelerimizin özel gününü özel bir hediye ile sevgi bütünlüğümüzü paylaşmak için organize ettiğimiz 12 Mayıs Anneler Günü’nde bir gülle anlamlandırdık.” denildi. Turgay Çelik, Gebze

12.05.2002


 

Özel Erkul Koleji Anneler Günü'nü unutmadı

Erkul Koleji tarafından Kocaeli genelinde ilköğretim okulu öğrencileri arasında ‘Sevgili Annem’ konulu şiir ve resim yarışması düzenledi. Kolej, Halk Eğitim Merkezi’nde de Anneler Günü’yle ilgili program yaptı.

Özel Erkul Koleji, Anneler Günü’nü çeşitli etkinlerle kutladı. Kocaeli genelinde ilköğretim okulu öğrencileri arasında ‘Sevgili Annem’ konulu şiir ve resim yarışması düzenleyen Erkul Koleji, Halk Eğitim Merkezi’nde de Anneler Günü ile ilgili program yaptı.

Özel Erkul İlköğretim Okulu tarafından Kocaeli genelindeki ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen “Sevgili Annem” konulu şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Erkul İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Çalışkan, il genelindeki bütün okullarda yarışma düzenlediklerini ve yarışmalara büyük bir rağbet olduğunu belirtti. Daha sonra yarışmalarda dereceye giren öğrencilere birer adet çeyrek altın, başarı belgesi ve çeşitli ödüller verildi. Törende ayrıca dereceye giren okullara da birer kristal plaket hediye edildi.

İki kademe olarak yapılan yarışmanın 1. kademenin birincisi Hızır Reis İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Elif Canan Yavuz, ikinciliği Dumlupınar İlköğretim Okulu’nun 3. sınıf öğrencisi Ahmet Doğancı ve üçüncülüğü ise Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Melih Aydın kazandı. Bu kademede jüri özel ödülü ise Süreyya Yalçın İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencisi İ. Aykut Yavuz’a verildi.

Resim dalının 2. kademesinde ise birinciliği 23 Nisan İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Işık Yılmar, ikinciliği Gölcük Hisareyn İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi İ. Mert Özgül ve üçüncülüğü M. Akif İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Aysun Sağır kazandı. Bu dalda jüri özel ödülü Özel Kocaeli İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Elif Aydoğdu’ya verildi. İki kademede yapılan şiir yarışmasının 1. kademenin birinciliğini Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’ndan Betül Çolak, ikinciliği aynı okuldan Taner Yıldız ve üçüncülüğü de Hisareyn İlköğretim Okulu öğrencisi Sultan Saral kazandı. İkinci kademede ise Piyale Paşa İlköğretim Okulu öğrencisi Selma Akyol birinci, Necatibey İlköğretim Okulu öğrencisi Göksu Özer ikinci ve Faik Şahenk İlköğretim Okulu öğrencisi Büşra İltekin üçüncü oldu.

Öte yandan Özel Erkul İlköğretim Okulu, “12 Mayıs Anneler Günü” nedeniyle Halk Eğitim Merkezi’nde bir program yaptı. Programda rol alan okulun minik öğrencilerin sunduğu gösteriler annelerine hoş saatler yaşattı. Program depremde vefat eden bütün annelerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Okul Müdürü Süleyman Çalışkan, “Anneler Günü” programını her yıl geleneksel hale getirdiklerini söyledi. Yapılan konuşmalardan sonra okulu tanıtan sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra minik öğrenciler, Anneler Günü üzerine şiirler okudular, tiyatro oynadılar ve monolog yaptılar. Henüz anaokulu ve 1. sınıfta okuyan öğrencilerin yaptığı birbirinden güzel gösteriler salonu dolduran annelere zevkli saatler yaşattı. Fikri Kaya, İzmit

12.05.2002


 

Vatandaş pasaportunu aynı gün alabilecek

Pasaport işlemlerini PolNet ve Transpol sistemiyle yaptıklarını belirten Yön, vatandaşların adli problemi olmadığı takdirde pasaportunu aynı gün alabileceklerini söyledi.

Yalova Emniyet Müdürü Ali Yön, pasaport işlemlerinin PolNet ve Transpol sistemiyle, vatandaşların adli ve idari problemi olmadığı takdirde pasaportunu başvuru yaptığı gün alabileceğini söyledi.Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenleyen Yön, vatandaşların pasaportlarını hangi il nüfusuna kayıtlı olursa olsun artık aynı gün içinde alabileceklerini ifade etti. Turizm mevsiminden dolayı pasaport başvurularının arttığına dikkat çeken Emniyet Müdürü Ali Yön “Günde 40-50 kişi pasaport için başvuruda bulunuyor. 2001 yılında 4 bin kişiye pasaport verildi. Bu yıl 2001 yılına göre pasaport başvurusunda yüzde 50 bir artış var. Fakat, artış ne kadar olursa olsun şahıs, 4 fotoğraf ve nüfus cüzdanının aslıyla müracaat ettiği takdirde pasaportunu aynı gün alabilecek. PolNet ve Transpol sistemlerini bütün birimlerimizde uygulamaya koyarak her türlü işlemler en kısa sürede yapılıyor. Örneğin trafik ve asayiş sorgulamalarında 1-2 dakikada bilgi veriliyor.” şeklinde konuştu. Şener Demirci, Yalova

12.05.2002


 

Milli eğitim müdürü emekliye ayrıldı

Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Demir emekliye ayrıldı.

Tavşanlı’da yaklaşık 14 yıl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinde bulunan Yüksel Demir, öğretmenlik mesleğine 1976 yılında Gölköy Lisesi’nde başladı. Kütahya Kurtuluş Ortaokulu ve Tavşanlı Atatürk Lisesi’nde görev yapan Demir, 1985 yılında Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atandı. Yaklaşık 13 yıl bu görevi yürüten Demir, 1998 yılında görevden alınarak öğretmenliğe tayin edildi. 2001 yılında tekrar Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevine getirilen Demir, emekliliğini isteyerek mesleğine son noktayı koydu. Tavşanlı, cha

12.05.2002


 

İzmit'te belediye işçileri oturma eylemi yaptı

Maaşlarını ve zorunlu tasarruf nemalarını alamayan yaklaşık 500 belediye işçisi önceki gün İzmit şehir merkezinde 2 saatlik oturma eylemi yaptı.

Oturma eylemine Gebze, Dilovası, Güzeltepe, Değirmendere, Hereke, Saraybahçe gibi belediyelerin işçileri katıldı. 2 saat boyunca oturma eylemi yapan işçiler hükümet, IMF ve sorunlarına duyarsız kalan yerel yöneticiler aleyhinde sloganlar attılar.

Belediye İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Bayram Özkan, hükümetin uygulamaları sonucu 3 yıldır belediye çalışanlarının mağdur olduğunu, artık dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi. Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Mehmet Baydar ise, deprem felaketinin ardından hükümetin, afet paylarının dağıtımında partizanlık yaptığını dile getirdi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı oturma eylemine katılan işçiler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Fikri Kaya, İzmit

12.05.2002


 

Başkan Özdemir'in cenazesine 10 bin kişi katıldı

İşçisini kurtarmak için indiği su kuyusunda karbonmonoksitten zehirlenerek hayatını kaybeden Bursa’nın Büyükorhan ilçesine bağlı Kınık Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Özdemir, 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

2 bin nüfuslu Kınık’taki Ahmet Özdemir’in cenaze namazı beldede Merkez Camii’nde cuma namazı sonrası kılındı. Bursa merkez ve çevre ilçelerden gelenlerin oluşturduğu kalabalık bir insan topluluğu tarafından kılınan Özdemir’in cenazesine Bursa milletvekilleri Orhan Şen, Burhan Orhan, MHP Bursa İl Başkanı İsmet Ataman, Sağlık Müdürü Hüseyin Serdar, Devlet Hastanesi Başhekimi Metin Deniz Savaş, Onkoloji Hastanesi Başhekimi Cem Toros ve kalabalık bir cemaat katıldı. Cenaze namazı sonrası Özdemir, belde mezarlığında toprağa verildi. 18 Nisan seçimlerinde DYP’den Kınık beldesine belediye başkanı seçilen Ahmet Özdemir, geçtiğimiz yıl kasım ayında MHP’ye geçmişti. 33 yaşındaki Özdemir, evli ve 2 çocuk babasıydı.

İlhan Basmacı, Bursa

12.05.2002


 

DYP Tavşanlı ilçe başkanın annesi toprağa verildi

DYP Tavşanlı İlçe Teşkilatı Başkanı İbrahim Ayaşlı ve Işık Sigorta Tavşanlı Acentesi Salih Ayaşlı’nın annesi Neziha Ayaşlı vefat etti.

Neziha Ayaşlı’nın cenazesi cuma namazını müteakip Ulu Cami avlusunda kılınan cenaze namazının ardından Tavşanlı Asri Mezarlığı’na defnedildi. Neziha Ayaşlı’nın cenaze törenine başta Tavşanlı Kaymakamı Mehmet Özmen olmak üzere belediye başkanları, daire amirleri, siyasiler ile sevenleri katıldı. Ayaşlı ailesinin kadim dostu olan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in İbrahim Ayaşlı’yı telefonla arayarak başsağlığı dilediği öğrenildi. Tavşanlı, cha

12.05.2002

Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


Zaman'da Bugün
12 Mayıs 2002


Zaman Spor

Marmara

Bütün haberler


Ana Sayfa| Zaman'da Bugün| Haberler| Ekonomi| Dış Haberler| Politika| Kültür-Sanat| Kadın-Aile| Spor| Yazarlar| Yorumlar

» Sık Kullanılanlara Ekle  «               » Giriş Sayfası Yap «

Copyright© 1995-2002 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.