Ana Sayfa Haberler Ekonomi Dış Haberler Politika Kadın-Aile Kültür-Sanat Televizyon Spor Yazarlar Yorumlar Çizgi-Yorum
   Akademi Bilişim Çocuk Eğitim Otomobil Röportaj Strateji Tüketici Masası Okur Hattı

 Bölge Haberleri


 Reklam
 Künye/İletişim
 English
 Basın Özetleri
 Abonelik
 

Site editörüne her türlü eleştiri ve önerinizi iletebilirsiniz; m.sakin@zaman.com.tr

 
Arama

 Arşiv

 

Küçük Serdar uçurtmayı kurtarayım derken hayatını kaybetti 

Sultançiftliği Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencisi 13 yaşındaki Serdar Salgın, önceki gün gittiği uçurtma eğlencesinden evine dönmedi. Polisin yaptığı araştırma neticesinde Serdar’ın uçurtmasını kurtarmak için çıktığı metruk tuğla fabrikasının çatısından düşerek öldüğü belirlendi.


Polis, Doğubank soygunu ile ilgili gözaltına aldığı 8 kişiyi sorguluyor 

Doğubank soyguncularını yakalamak için operasyonlarına aralıksız devam eden polis, gözaltına aldığı 8 zanlıyı sorgulamaya devam ediyor. Gözaltına alınan kişilerin 1,5 yıl önce bir başka işhanını aynı yöntemlerle soydukları belirlendi.


İHD, kayıplar için Meclis’e mektup gönderdi 

İnsan Hakları Derneği’ne (İHD) üye bir grup, 17–31 Mayıs Dünya Kayıplar Haftası sebebiyle TBMM’ye, Türkiye’de gözaltına alındıktan sonra kaybolanların bulunması için mektup gönderdi.


‘Anne okulu’nu bitiren 150 veli diploma aldı 

Anafen Sevgi Çiçeği Anaokulu Fatih Şubesi’nce düzenlenen ‘Anne Okulu’na katılan 150 veli diplomalarını aldı. Anafen Sevgi Çiçeği Anaokulu Fatih Şubesi’nin 14 haftalık ‘Anne Okulu’nu bitiren velilere diplomaları, Bahçelievler Fatih Koleji’nde düzenlenen törenle verildi.


İETT pasoları 15 Haziran’a kadar yenilenecek  

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü’nden alınan pasolar 15 Haziran 2002 tarihinden itibaren geçerliliğini yitirecek. Pasoların, ‘Güvenli Kart Projesi’nin hayata geçirilebilmesi için iptal edileceği açıklandı.


Yüzme bilmeyene ‘suya girme’ uyarısı yapıldı 

Sakarya Sivil Savunma Müdürlüğü yetkilileri, geçen sene Sakarya Nehri, Sapanca Gölü, Karadeniz kıyıları ve çeşitli göletlerde 15 kişinin boğulduğunu hatırlatarak, can kaybı olmaması için bilhassa ailelerin çocuklarını korumalarını istedi.


Geleceği kucaklayanlara ödül 

Gebze Sanayici ve İş Adamları Derneği, başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren kurum ve kişilere 10 ayrı kategoride 20 ödül dağıttı.


‘İslam yanlış imajla tanıtılıyor’ 

Tuna Kitap Kırtasiye Yalova Şubesi’nce Kutlu Doğum Haftası kutlamaları sebebiyle imza günü ve konferans düzenlendi. Belediye meclis salonunda yapılan ve konuşmacı olarak, Sakarya Üniversitesi’nden Yard. Doç. Dr. Muhittin Akgül’ün katıldığı konferansı İl Müftüsü Yaşar Yaprak ve çok sayıda dinleyici izledi.


Daire müdürleri muhtarlardan yakındı 

Karadeniz Ereğli’de Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağan toplantısı, Kaymakam Mustafa İngenç başkanlığında daire müdürleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi. Köylere götürülecek yardımların yanı sıra sorunların da masaya yatırıldığı toplantıda, olumlu sonuçlar ortaya çıktı.


Milenyum şadırvanı hizmete açıldı 

Alaplı’da faaliyet gösteren Sevim Market ve Sevim Orman Ürünleri tarafından Alaplı’ya bağlı Dağ köyüne yaptırılan şadırvanın açılışı yapıldı.


Özürlüler, tekerlekli sandalyeye kavuştu 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği İş Atölyesi Mesleki Rehabilitasyon Merkezi’nin kuruluşunun 1. yılı nedeniyle 30 özürlüye tekerlekli sandalye verildi. Fiziksel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen bilgisayar kursunu başarıyla bitiren 16 engelliye ise diplomalarını DSP Zonguldak Milletvekili Boray Baycık ve Ereğli Kaymakamı Mustafa İngenç verdi.


DYP Çorlu ilçe başkanı değişmedi 

Doğru Yol Partisi Çorlu İlçe Başkanlığı’na Mithat Kumyol yeniden seçildi.


BBP, gençlere fırsat verilmesini istedi 

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Cumhur Seferoğlu, siyasette gençlere de fırsat verilmesi gerektiğini belirtti.


Işık Koleji Türkiye 2’ncisi oldu 

Özel Sakarya Işık Lisesi, bilimsel yarışmalarda gösterdiği başarıları sportif alanlarda da sürdürüyor. Sivas’ta liseler arasında yapılan Türkiye Badminton Şampiyonluğu müsabakalarında Işık Koleji, Türkiye 2’ncisi oldu.


Lastik-İş: İşveren grevi erteletmek istiyor 

Perşembe günü Brisa Lastik Fabrikası’nda başlaması beklenen grevin ertelenmesi için işveren tarafından hükümete baskı yapıldığını öne süren Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, “Hükümetin kötü niyete alet olmayacağını umuyoruz.” dedi.


Üniversitenin kapalı spor salonu bile yok 

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ)’nin kuruluşunun 10. yılı çerçevesinde hazırlanan etkinliklere ve 8. Spor Şölenine start verildi. 20-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek kuruluş törenleri ZKÜ merkez kampusünde yapılıyor.


Bahçecik Merkez Camii yeniden yapılıyor 

17 Ağustos deprem felaketinde hasar gördükten bir süre sonra yıktırılan Bahçecik Merkez Camii yeniden yapılıyor.


Yurttan kaçan kızlardan endişe ediliyor 

Bursa’da polis, kaldıkları yurttan kaçan 15 yaşındaki iki çocuğu aramaya devam ederken yurt yetkilileri, çocukların hayatından endişe ettiklerini söyledi.


Çiftçiler elma iç kurduna karşı uyarıldı 

Elma Entegre Mücadele ve Erken Uyarı Projesi kapsamında elma bitkisinde kurt oluşma zamanının geldiği belirtilerek, bu zararlıya karşı önlem alınması yönünde çiftçiler uyarıldı.


Zaman'da Bugün
21 Mayıs 2002


Zaman Spor

Marmara

Bütün haberler


Ana Sayfa| Zaman'da Bugün| Haberler| Ekonomi| Dış Haberler| Politika| Kültür-Sanat| Kadın-Aile| Spor| Yazarlar| Yorumlar

» Sık Kullanılanlara Ekle  «               » Giriş Sayfası Yap «

Copyright© 1995-2002 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.