Ana Sayfa Haberler Ekonomi Dış Haberler Politika Kadın-Aile Kültür-Sanat Televizyon Spor Yazarlar Yorumlar Çizgi-Yorum
   Akademi Bilişim Çocuk Eğitim Otomobil Röportaj Strateji Tüketici Masası Okur Hattı

 Bölge Haberleri


 Reklam
 Künye/İletişim
 English
 Basın Özetleri
 Abonelik
 

Site editörüne her türlü eleştiri ve önerinizi iletebilirsiniz; m.sakin@zaman.com.tr

 
Arama

 Arşiv

 

 

Manisa ayağına gelen fırsatı değerlendirecek

MTSO Başkanı Bülent Koşmaz’ın girişimleri sonucunda Manisa’dan geçen Kemalpaşa–İzmir doğalgaz boru hattından, organize sanayi bölgesinin yararlanacağı belirtildi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Bülent Koşmaz’ın girişimleri sonucunda Manisa’dan geçen Kemalpaşa–İzmir doğalgaz boru hattından, organize sanayi bölgesinin yararlanacağı belirtildi. Kemalpaşa–İzmir doğalgaz boru hattında son düzenlemeler yapılıyor. 2003 yılından itibaren borulardan doğalgaz akıtılacağı öğrenildi. Manisa’nın hemen yanıbaşından geçen boru hattından şehrin yararlanması için hummalı bir çalışma başlatan MTSO Başkanı Koşmaz, doğalgazdan Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin yararlanması için önemli girişimlerde bulunduğunu ifade etti. BOTAŞ’ın, Manisa’ya doğalgaz girişini sağlayacak ölçüm istasyonu ihalesini yaptığını ve ihaleyi alan firmayla görüşüldüğünü bildiren Koşmaz, doğalgazın kullanıldığı Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemeler yapmak üzere Manisa’dan temsilciler gönderildiğini ve onların hazırladığı rapor çerçevesinde faaliyetlerin devam ettiğini kaydetti. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bütün fabrikalara daha önce bir yazı göndererek, tahmini doğalgaz tüketim miktarlarını istediklerini ve gelen cevaplar doğrultusunda sanayinin tahmini toplam doğalgaz tüketim miktarının belirlenerek BOTAŞ’a satış sözleşmesi gönderildiğini belirten Koşmaz, gelecek cevaptan sonra teknik ekibin, ihaleye dahil edilecek firmaları belirleyip ihale açılacağını söyledi.

Muharrem Gökçen / Manisa

05.06.2002


 

Köylü kızlar teşekküre geldi

Tarım İl Müdürlüğü tarafından Uşak’ın Eynihan Köyünde çeşitli tarihlerde düzenlenen ev ekonomisi ve el işleri kurslarına katılarak başarıyla tamamlayan kursiyer kızlar, kursun açılmasında yardımcı olan Uşak Valisi Ayhan Çevik’in eşi Nuran Çevik’i ziyaret ettiler.

Kursiyer kızlar onuruna İl Tarım Müdürlüğünde öğle yemeği veren Çevik, “Ülkemiz zengin potansiyel ve yetişmiş insan gücüne sahiptir. Ancak eğitimden yoksun kalmış olabildiğince geniş bir kitleye ulaşabilmek için, toplumun her kesimini harekete geçirmek gerekmektedir. Bu anlayıştan hareketle kamu kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve gönüllü bireylerin katılımı ile gerçekleşmesi amacı ile bu tür faaliyetlere her zaman destek vereceğim” dedi. Eynihan Köy Muhtarı Yaşar Demir, kursun açılmasıyla birlikte genç kızlar arasında birlik ve beraberliğin daha da güçlendiğine dikkat çekerek, “Artık genç kızlarımız anadan, nineden gördüklerini değil hocalarının öğrettiği şekilde işlerini yapmaya başladılar. Önümüzdeki günlerde traktör kullanma kursu açacağım. Köyümdeki bütün kızların traktör kullanma ehliyeti olacak” şeklinde konuştu.

Hüseyin Oluç / Uşak

05.06.2002


 

Arkadaşlarının cenaze namazını kız arkadaşları da kıldı

Evinde banyo yaparken şofbenden çıkan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden Balıkesir Merkez Atatürk İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Cansu Artun (14)’un Paşa Camisi’nde öğle namazının ardında kılınan cenaze namazına, Cansu’nun kız ve erkek arkadaşları, okul kıyafetleriyle cemaatin arasına girip saf tuttu.

Erhan Güven / Balıkesir

05.06.2002


 

Polis öğrencilere ikramda bulundu

Aydın Emniyet Müdürlüğü, yedi okulda başarılı 50 öğrenciye hamburger ikram etti.

2001–2002 eğitim öğretim yılında okullarında başarılı olan öğrencileri sevindirmek ve sevinçlerini paylaşmak için böyle bir ikramda bulunduklarını belirten Aydın Emniyet Müdürü Cemil Demir, “Başarılı öğrencilerimize destek olabilmek, sevinçlerini paylaşabilmek amacıyla beraber olmayı düşündük.” dedi.

Aydın / Zaman

05.06.2002


 

Tire’de sevgi konferansı düzenlendi

Zaman Gazetesi Tire Temsilciliği’nin Balım Sultan Vakfı Huzurevi’nde düzenlediği “Ailede ve Toplumda Sevgi İletişimi” konulu konferans, Tirelilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu, sevginin aile ve toplum üzerindeki etkilerini, sevginin problemlerimizin çözümünde en önemli etken olduğunu ve insanların ancak sevgiyle mutlu olabileceğini anlattı.

Tire, Zaman

05.06.2002


 

İki kardeşin tartışması kanlı bitti

Kütahya’nın Şaphane ilçesine bağlı Karamanca kasabasında, tartışan iki kardeşten biri, av tüfeğiyle vurularak hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre birlikte oturan İsmail Özçelik (35), eşi Şengül, beş çocuğu, annesi Hamide ve kardeşi İbrahim (24)’in yaşadığı evde, iki erkek kardeş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın, İsmail Özçelik’in eşi Şengül’ün, kayınvalidesi Hamide Özçelik’le iyi geçinememesi ve İsmail Özçelik’in, annesine hakaret etmesi yüzünden çıktığı öne sürüldü.

Mustafa Ceyhan / Simav

05.06.2002


 

Eşi anısına dördüncü çiçek sergisini açtı

Denizli belediyesinin 8. katında restorant işletmeciliği yapan Müştak Tavas, eşinin anısına düzenlediği çiçek sergisinin dördüncüsünü açtı.

İlk sergisini 1998 yılında açan Tavas, eşinin anılarını yaşatmak için etkinliğini devam ettireceğini söyledi. Eşinin vefat etmesinden sonra uzun yıllar kendini toparlayamayan 52 yaşındaki Müştak Tavas, teselliyi çiçeklerde bulduğunu açıkladı. Tavas’ın her yıl haziran ayında açtığı kaktüs sergileri büyük beğeni topluyor.

Hamit Kavak / Denizli

05.06.2002

Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


Zaman'da Bugün
05 Haziran 2002


Zaman Spor

Ege

Bütün haberlerYAZARLAR

İDRİS GÜRSOYAna Sayfa| Zaman'da Bugün| Haberler| Ekonomi| Dış Haberler| Politika| Kültür-Sanat| Kadın-Aile| Spor| Yazarlar| Yorumlar

» Sık Kullanılanlara Ekle  «               » Giriş Sayfası Yap «

Copyright© 1995-2002 Feza Gazetecilik A.Ş. / Çobançeşme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx)  Fax: +90 (212) 652 24 23  e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve Internet Servisi tarafından hazırlanmaktadır.