İNTERNETİN İLK TÜRK GAZETESİ
22.11.2002
Cuma

  Ana Sayfa
  Haberler
  Ekonomi
  Dış Haberler
  Politika
  Kadın-Aile
  Kültür Sanat
  Televizyon
  Spor
  Yazarlar
  Yorumlar
  Çizgi-Yorum
 
  Akademi
  Bilişim
  Eğitim
  Otomobil
  Röportaj
  Tüketici Masası
  Okur Hattı
 
  Bölge Haberleri

  Dünyada Zaman

 
  English
  Reklam
  Künye / İletisim
  Basın özetleri
  Hava Durumu
  Namaz Vakti
  E - Kart
  Sanat Galerisi

Marmara

bolgeler@zaman.com.tr

 

İftar sofraları buluşma mekanları oldu

Çeşitli kuruluşlar ve şahıslar tarafından düzenlenen iftar yemekleri, uzun süre birbiriyle görüşemeyen dostların ve meslek mensuplarının da buluşup hasret giderme mekanları oluyor.

Zaman’ın Bursa Temsilciliği’nin düzenlediği iftar yemeğinde ulusal ve yerel medyanın Bursa’daki temsilci ve idarecileri bir araya geldi. Yemek sonrası bir konuşma yapan Zaman Gazetesi Bursa Temsilcisi Yunus Ün, Bursa medyasının önde gelen isimleri ile iftar yemeğinde bir araya gelmekten büyük sevinç duyduklarını belirtirken, iftara gelmesi beklenen Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’nın eşinin trafik kazasında yaralanması dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini de iletti. İftar yemeğine, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Metin Erdem, Doğan Haber Ajansı Temsilcisi Fuat Kars, Dünya Gazetesi temsilcisi Merat Ögat, Akşam Gazetesi temsilcisi Ersel Peker, Yeni Asya Gazetesi temsilcisi Hüseyin Hiçdurmaz, Flash TV Haber Müdürü Yılmaz Tunca, Bursa TV Genel Müdürü Yusuf Kotaman, Vilayet Basın Halkla İlişkiler Müdürü Erol Bedir, Basın İlan Kurumu Müdürü Fikret Sönmez, Yeni Şafak Gazetesi, Vakit Gazetesi, Milli Gazete, Ekometre Gazetesi, Flash TV, Kanal 7 temsilcileri katıldı.

Yalova’da da Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu, protokole iftar yemeği verdi. Yemeğe Vali Nihat Özgöl ve eşi Ayten Özgöl, Cumhuriyet Başsavcısı Şinasi İşcan, Adalet Komisyonu Başkanı Cengiz Çoban, Milli Eğitim Müdürü İsmail Kocaçalıkoğlu ile çok sayıda daire amiri ve idareci katıldı.

İftar yemeğinde Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu müzik öğretmeni Fatih Erkişi ve arkadaşlarının hazırladığı tasavvuf ve Türk sanat müziği konseri iftar yemeğine renk kattı. Daha sonra davetlilere sinevizyonla Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu’nun tanıtım CD’si izletildi.

İnegöl’de ise, tekstil alanında Türkiye’de söz sahibi firmalardan olan Sanko Holding bünyesinde İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren İsko AŞ’nin, huzurevi sakinleri ile işyeri çalışanlarına verdiği iftar yemeğine Kaymakam İsmail Aka, Garnizon Komutanı Yener Yılmaz, Belediye Başkanı Hikmet Şahin de katıldı. Yemeğin ardından İsko AŞ’de 10 yılını dolduran 73 kişiye plaket verildi.

Tekirdağ Belediyesi, ilde bulunan 32 okul müdürü ile basın mensuplarına iftar yemeği verdi. Köşk Restaurant’ta verilen iftar yemeğine Belediye Başkanı Kadir Çebi’nin yanı sıra belediye başkan yardımcıları, Milli Eğitim Müdürü Erdal Türker ile gazeteciler katıldı.

Kütahya’da da Kütahyalı çini ustası Sıtkı Olçar, çoğu zihinsel özürlü olan 120 vatandaşa iftar yemeği verdi. Kanaat Lokantası’nda verilen yemekte engelli ve zihinsel özürlü vatandaşlar yemeği veren kişiye dua etmeyi ihmal etmedi. Sanatçı kişiliğinin yanında hayırseverliğiyle de tanınan Olçar, yemek sonrası yaptığı konuşmada insanlara yardım etmenin, bir nebze de olsa onları sevindirmenin huzur ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

İlhan Basmacı, Şener Demirci,

22.11.2002


Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


GAZETE SAYFALARI


 


   BÜTÜN YAZARLAR  Bütün haberler


Başlıklar

> Bayram alışverişleri için ‘Hesaplı alışveriş fuarı’ açılıyor

> Gaye Lisesi öğrencileri fakirleri unutmadı

> Belediye memurları, başkanı protesto etti

> Lokanta sahibi 15 yıldır bedava iftar verdiriyor

> Bursa’da devekuşu eti satışa sunuldu

> Minik Narin, kazada can verdi

> Fidancı: İstikrar bekliyoruz

> Erdem: Adapazarı’nda hasarsız bina kalmadı

> İftar sofraları buluşma mekanları oldu

> Edirne’de ‘Sigarayı Bırakma Polikliniği’ açıldı

> Kaçak elektrik kullananlara ceza

> Adapazarı’nda su borcunun faizleri affedildi

> 'Kiracılara kendi adınıza elektrik kullandırtmayın' 

   
   
   
   

 

 

Copyright© 1995-2002 Feza Gazetecilik A.S. / Çobançesme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx) Fax: +90 (212) 652 24 23 e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve İnternet Servisi tarafindan hazırlanmaktadır.