İNTERNETİN İLK TÜRK GAZETESİ
23.01.2003
Perşembe
  Ana Sayfa
  Haberler
  Ekonomi
  Dış Haberler
  Politika
  Kadın-Aile
  Kültür Sanat
  Televizyon
  Spor
  Yazarlar
  Yorumlar
  Çizgi-Yorum
 
  Akademi
  Bilişim
  Eğitim
  Otomobil
  Röportaj
  Tüketici Masası
  Okur Hattı
 
  Bölge Haberleri

  Dünyada Zaman

 
  Arşiv Arama
  Abone Formu
  About Us
  Reklam
  Künye / İletisim
  Basın özetleri
  Hava Durumu
  Namaz Vakti
  E - Kart
  Sanat Galerisi

Televizyon

televizyon@zaman.com.tr

 

Çaycı Hüseyin, gerçek hayatta çaycılığa bir hafta dayanabildi

Çaycı Hüseyin, başarıyla canlandırdığı rolüne gerçek hayatta bir hafta dayanabildi. Öğrencilik yıllarında bir çay ocağında çaycılık yaptığını söyleyen Alparslan Özmol, ‘Ufak tefek olmam ve esprili konuşmam nedeniyle müşteriler beni çok seviyordu, sırf benimle konuşabilmek için sürekli çay içmeye başladılar.’ diyor.

Çocuklar Duymasın dizisinin Çaycı Hüseyin’i, Alparslan Özmol başarıyla canlandırdığı çaycı rolüne gerçek hayatta bir hafta dayanabilmiş. Öğrencilik yıllarında bir çay ocağında çaycılık yaptığını söyleyen Alparslan Özmol, “Ufak tefek olmam ve esprili konuşmam nedeniyle müşteriler beni çok seviyordu. Sırf benimle konuşabilmek için sürekli çay içmeye başladılar. Normal zamanlarda günde 10 bardak çay içen müşteriler ben çalışmaya başlayınca 20–25 bardak içmeye başladı. Baktım olacak gibi değil çok yoruluyorum, paramı dahi almadan bir hafta sonra işten ayrıldım.” şeklinde konuştu.

Çocuklar Duymasın dizisine sonradan katılan ve kendisine has ‘çaylar’ repliği ile kısa sürede tanınan Alparslan Özmol, nam–ı diğer Çaycı Hüseyin, izleyici tarafından sevimli bulunduğunu söyledi. Yaklaşık 10 yıldır sahnelerde ve ekranlarda boy gösterdiğine dikkat çeken Alparslan Özmol, Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda roller aldığını söyledi. Hamlet’te kralın soytarısını oynayan, birçok çocuk oyununda da görev aldığını söyleyen Alparslan Özmol kameralar ile tanışmasının ise Hamdi Alkan’ın, Reyting Hamdi’si ile başladığını söylüyor.

Light Selami şöhretin yolunu açtı

Çocuklar Duymasın dizisinin yapımcısı Birol Güven ile tanışmasına, dizi boyunca atıştığı Light Selami (Özgür Ozan)’nin vesile oluğunu belirten Alparslan Özmol, “Özgür Ozan ile tanışıyorduk. Bursa’dayken kendisiyle telefonlaşırdık. Bir gün bana Birol Güven ile tanışmamı tavsiye etti. İstanbul’a gelip Birol Güven ile tanıştım. Birol Güven, dizi boyunca ismi geçen; fakat görünmeyen Çaycı Hüseyin’in tam bana uygun rol olduğunu söyledi ve öylece bu role başladım.” diyor. Senaryoda geçen ‘çaylar’ ifadesini kendine özgü yorumladığını ve bunun da çok tuttuğunu söyleyen Çaycı Hüseyin, Alparslan Özmol, “O kadar çok benimsendi ki bu birçok çaycı arkadaş beni yolda gördüğünde, ‘çaylarrr, boşlarrr’ diye bağırıyor. Bu, beni mutlu ediyor.” görüşünü belirtiyor. Çaycı Hüseyin rolü ile kendisini ve yeteneğini gösterme imkanı bulduğunu söyleyen Özmol, “Birçok kişi böyle bir tipten böyle bir karakterin çıkacağını bilmezdi. Yönetmen, senaryo, yetenekler birleşti. Karakter ortaya çıktı. Kendimi gösterdim. Bendeki karakteri de gördüler.” değerlendirmesinde bulunuyor.

Dizide sayı istiyor; ama Sayısal oynamıyor

Aynı zamanda Sayısal Gece programında 3 haftadır görev alan Alparslan Özmol, dizi boyunca Light Selami’den sayı istemesiyle ilgili olarak, “Rol gereği sürekli sayı istiyorum; ama gerçek hayatta rolümün dışındayım. Numara isteyenlerden Sayısal oynamamalarını istiyorum. Bu yüzden seyircilerimiz gerçek hayatta benden sayı alamazlar. Ben Sayısal Gece’de görev yapıyor olmama rağmen kesinlikle sayısal oynamam.” değerlendirmesinde bulunuyor. Çocuklar Duymasın dizisinde Light Selami’ye hazırladığı kuvvet macunlarıyla da ünlü olan Çaycı Hüseyin Alparslan Özmol, “Çevremde şakayla karışık benden kuvvet macunu istiyorlar. Ben de onlara gırgır olsun diye tavsiyelerde bulunuyorum. Ama herkes bunların birer şaka olduğunun farkında.” yorumunu yaptı. Dizideki rolüyle birlikte başta çocuklar olmak üzere Türk insanının çaya olan ilgisinin arttığını belirten Alparslan Özmol, birçok çay firmasından reklam teklifi aldığını; fakat henüz bir değerlendirme yapmadıklarına da dikkat çekiyor.

Mustafa Özge / İstanbul

23.01.2003


Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


GAZETE SAYFALARI


 


   BÜTÜN YAZARLAR  Bütün haberler


Başlıklar

> Çaycı Hüseyin, gerçek hayatta çaycılığa bir hafta dayanabildi

> Bölünmüş Kıbrıs Türkleri

> Bir cinayet daha aydınlanıyor...

> Trafikte neden kötüyüz?

> Özelleştirme ve kaynak sorunu

> Nema sorunu çözülecek mi?

> Gebelikten korunma yolları 

   
   
   
   

 

 

Copyright© 1995-2003 Feza Gazetecilik A.S. / Çobançesme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx) Fax: +90 (212) 652 24 23 e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve İnternet Servisi tarafindan hazırlanmaktadır.