İNTERNETİN İLK TÜRK GAZETESİ
27.01.2003
Pazartesi
  Ana Sayfa
  Haberler
  Ekonomi
  Dış Haberler
  Politika
  Kadın-Aile
  Kültür Sanat
  Televizyon
  Spor
  Yazarlar
  Yorumlar
  Çizgi-Yorum
 
  Akademi
  Bilişim
  Eğitim
  Otomobil
  Röportaj
  Tüketici Masası
  Okur Hattı
 
  Bölge Haberleri

  Dünyada Zaman

 
  Arşiv Arama
  Abone Formu
  About Us
  Reklam
  Künye / İletisim
  Basın özetleri
  Hava Durumu
  Namaz Vakti
  E - Kart
  Sanat Galerisi

Doğu Anadolu...(Bütün Haberler)

bolgeler@zaman.com.tr

 

‘Medya gücünü bilgiden alır’

Zaman Gazetesi Malatya Temsilciliği tarafından düzenlenen Medyanın Evrensel Gücü konulu konferansta konuşan CHA Genel Müdürü Reşit Haylamaz, “Medya, gücünü kullandığı bilgiden alır.” dedi.

Cihan Haber Ajansı (CHA) Genel Müdürü Reşit Haylamaz, “Medya, gücünü kullandığı bilgiden alır, güç bilgiden kaynaklanır.” dedi.

Zaman Gazetesi Malatya Temsilciliği tarafından düzenlenen Medyanın Evrensel Gücü konulu konferans, belediye konferans salonunda kalabalık bir topluluğun katılımı ile gerçekleştirildi. AK Parti Malatya Milletvekili A.Münir Erkal, gücün insanları yanlış yönlere götüren, toplumu yanıltan bir istikamette kullanılması halinde fevkalade büyük bir vebalin altına girilmiş olunacağının altını çizerek, “Bizim anlayışımızda kuvvet haktadır. Medyanın gücünün de bu anlamdan haklının yanında kullanılması gerektiğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

CHA Genel Müdürü Reşit Haylamaz ise, medyanın büyük bir güç olduğunu belirterek, “Medyanın ülkemizde zaman zaman birinci güç rolünü oynadığına ve diğer güçlerin önüne geçme niyetine şahit olduk. Bu bir ölçüde medyayı yaraladı. Medya gücünü kullandığı bilgiden alır, güç bilgiden kaynaklanır. Bilgiyi vermek istediğiniz tarzda verdiğiniz ölçüde, kendi düşüncenizi istediğiniz coğrafyada, istediğiniz insanlar üstünde, istediğiniz gibi etkin kılabilirsiniz. Bu asırlardan beri böyle devam ediyor.” dedi.

Dünya çapında hizmet veren medyanın 1.5 asrın ötesinde, 850’li yıllarda kurulmuş gazete, ajans ve dergiler bulunduğunun altını çizen Haylamaz, “Bunlar diğer güçlerle paslaşarak dünyada belli güçleri, belli düşünceleri hakim kılma yarışı içerisindeler. Bizde en eski ajansı 80 küsur yaşında. Batı ile kıyaslandığında neredeyse yarı yarıya bizim önümüzdeler. Biz önemli bir güç olan medyayı zamanında keşfedip kullanamamazın faturasını bugün ödüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin tarihe şahitlik ettiğini belirten Haylamaz, “Ajans olarak Türkiye genelinde 444 0 242 nolu telefonla tanık hattı oluşturma hazırlığındayız. Bu numarayı aradığınızda hangi ilden arıyorsanız o ilin muhabirine ulaşma imkanı bulacaksınız. Sizlerden gelen haberleri kendi rengimizle dünyaya intikal ettirmede müşterek bir ortaklık talebimiz var. Ajans olarak yeni yatırımlarımız var. Bu yıl ilk defa Cihan Haber Ajansı Türkiye’den icanlı yayın cihazlarıyla hacca gidiyor.” dedi.

Haylamaz programının ardından kitaplarını da imzaladı.

Çetin Çiftçi / Malatya

27.01.2003


 

Lise 2 öğrencilerine seminer verildi

Bingöl Efem Dersanesi tarafından lise 2. sınıf öğrencilerine, ders çalışma teknikleri ve yeni sınav sistemi hakkında seminer verildi. Dersanenin rehberlik servisi tarafından Özel Hulusibey İlköğretim Okulu salonunda düzenlenen seminere katılan lise 2. sınıf öğrencileri, üniversiteye hazırlık konusunda önemli bilgi edindiler.

Dersane Müdürü Zafer Pehlivan, Bingöl Efem’in 1992 yılında hizmete açıldığını ve bugüne kadar yüzlerce öğrencinin çeşitli üniversitelere yerleştirildiğini söyledi.

Yaklaşık 1 saat süren seminerde matematik öğretmeni Fatih Siner ile biyoloji öğretmeni Mehmet Elmacı ders çalışma teknikleri ve yeni sınav sistemi hakkında bilgi verirken, sinevizyon gösterisiyle de Bingöl Efem’in öğrencilere sunduğu imkanlar tanıtıldı.

Abdullah Çelik, Bingöl

27.01.2003


 

Mamurat'ül-Aziz Vakfı kurban eti dağıtacak

Mamurat’ül–Aziz Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Burhan Güneş, Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi 300 aileye kurbanlık et vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Kentte bulunan zengin işadamlarıyla irtibat kurarak destek istediklerini ifade eden Güneş, ‘’Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi 300 aileye kurbanlık et vermeyi hedefliyoruz. Geçen Kurban Bayrdamı’nda 200 aileye toplam 1 ton et yardımında bulunduk. Bu yıl da belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarımızı yapacağız.” dedi.

Murat Gezer, Elazığ

27.01.2003


 

MAKİAD'da Erşan dönemi başladı

Kısa adı MAKİAD olan Malatya Aktif İşadamları Derneği olağan genel kurulu yeni dernek binasında yapıldı, başkanlığa Muzaffer Erşan seçildi.

MAKİAD konferans salonunda, divan başkanlığını Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sadullah Ilıcak’ın yaptığı genel kurulda yeni yönetim kurulu belirlendi. Eski Başkan Gökhan Gökbulut 6 yıldır görevde bulunduklarını ve bu zaman zarfında ellerinden geldiğince hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. Gökhan Gökbulut görevden ayrılmış olmasına rağmen yeni yönetimin her zaman emrinde olduğunu da söyledi.

Başkanlığa seçilen Muzaffer Erşan ise önceki yönetimden devraldığı hizmet bayrağını daha yukarılara çıkarmak için ellerinden gelen gayreti gösterecekleini belirterek, amaçlarının derneğin ve Malatyalı işadamlarının önünü açmak onları daha etkin bir hale getirmek olduğunu kaydetti. Erşan derneğin eski yönetime hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Muzaffer Erşan, Salim Ilıcak, Yalçın Geyik, Cengiz Kaçmaz, H.Bayram Eken, Timur Timurkan, Faruk Baştürk, Metin Köseoğlu ve Kubilay Karaaslan.

Çetin Çiftçi, Malatya

27.01.2003


Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


GAZETE SAYFALARI


 


   BÜTÜN YAZARLAR  Bütün haberler 

   
   
   
   

 

 

Copyright© 1995-2003 Feza Gazetecilik A.S. / Çobançesme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx) Fax: +90 (212) 652 24 23 e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve İnternet Servisi tarafindan hazırlanmaktadır.