İNTERNETİN İLK TÜRK GAZETESİ
24.02.2003
Pazartesi
  For English
  Ana Sayfa
  Haberler
  Ekonomi
  Dış Haberler
  Politika
  Kadın-Aile
  Kültür Sanat
  Televizyon
  Spor
  Yazarlar
  Yorumlar
  Çizgi-Yorum
 
  Akademi
  Bilişim
  Eğitim
  Otomobil
  Röportaj
  Tüketici Masası
  Okur Hattı
 
  Bölge Haberleri

  Dünyada Zaman

 
  Arşiv Arama
  Abone Formu
  About Us
  Reklam
  Künye / İletisim
  Basın özetleri
  Hava Durumu
  Namaz Vakti
  E - Kart
  Sanat Galerisi

Ege...(Bütün Haberler)

bolgeler@zaman.com.tr

 

Taksicinin katil zanlısı yakalandı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, 2002 yılının Ağustos ayında taksi şoförü Tamer Özalp’i öldürüp kayıplara karıştığı öne sürülen katil zanlısı Yaşar Suna, Bursa’da yakalandı.

29 Ağustos 2002 tarihinde, 17 Eylül Mahallesi Hacı Keşfettin Caddesi’nde, 10 TE 2003 plakalı otomobilinin içinde başına sıkılan tek kurşunla öldürülmüş olarak bulunan taksi şoförü Özalp’ın katil zanlısı Suna, uzun süredir aranıyordu. Şoför Özaltp, Kuşcenneti köyündeki düğüne müşteri götürdükten sonra kent merkezinde otosu içinde öldürülmüş olarak bulunmuştu.

Bursa’nın Maksem semtinde gerçekleşen silahlı bir gasp olayının zanlıları olarak gözaltına alınan Mehmet Türker ve İlhan Pak’ın sorguları sonucu, Bandırma’da işlenen taksici cinayetin faillerinin Yaşar Suna ve Memduh Özdemir olduğu öğrenilmişti. Bandırma’da gerçekleştirilen operasyonda Özdemir, Özalp’in öldürülmesinde kullanılan silahla yakalanmıştı. Ancak cinayeti gerçekleştirdiği öne sürülen Suna ise uzun süredir aranıyordu.

Gazinoda olay çıkardı

Cezaevinde uzun süre yattıktan sonra afla serbest bırakılan ve birçok suça karıştığı belirtilen Suna, cuma gecesi Serdar Acar Horoz ve İbrahim Işılak’la birlikte eğlenmek için Star Gazinosu’na gitti. Gazinoda özel güvenlik görevlileri ile tartışan Suna, silahla güvenlik görevlilerini tehdit etti. Daha sonra Köşk Gazinosu’na yine arkadaşları ile birlikte giden Suna, gazinoda kavga çıkardı ve oradaki güvenlik görevlilerini de silahla tehdit etti. Gazino güvenlik görevlilerinin ihbarı üzerine hareket geçen polis, sabah saatlerinde verilen bilgiler doğrultusunda üç kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Sahte kimlikle yakalanan Suna’nın suçunu itiraf ettiği öğrenildi. Suna’nın üç silahlı gasp olayı ve adam öldürme suçundan arandığı belirlendi.

Davut Çakır, Balıkesir

24.02.2003


Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


GAZETE SAYFALARI


 


   BÜTÜN YAZARLAR  Bütün haberlerYAZARLAR

İDRİS GÜRSOY
 

   
   
   
   

 

 

Copyright© 1995-2003 Feza Gazetecilik A.S. / Çobançesme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx) Fax: +90 (212) 652 24 23 e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve İnternet Servisi tarafindan hazırlanmaktadır.