İNTERNETİN İLK TÜRK GAZETESİ
15.09.2003
Pazartesi
  For English
  Ana Sayfa
  Haberler
  Ekonomi
  Dış Haberler
  Politika
  Kadın-Aile
  Kültür Sanat
  Televizyon
  Spor
  Yazarlar
  Yorumlar
  Çizgi-Yorum
 
  Akademi
  Bilişim
  Eğitim
  Otomobil
  Röportaj
  Tüketici Masası
  Okur Hattı
 
  Bölge Haberleri

  Dünyada Zaman

 
  Arşiv Arama
  Abone Formu
  About Us
  Reklam
  Künye / İletisim

  Hava Durumu
  Namaz Vakitleri
  E - Kart
  Sanat Galerisi

ZAMAN KiTAP

Televizyon...(Bütün Haberler)

televizyon@zaman.com.tr

 

Ekrandan uzanan yardım eli...

Samanyolu'nun, dertli çehreleri gülümseyen bir yüze dönüştürmeyi amaç edinen programı "Kimse Yok mu?", yeni yayın dönemindeki yepyeni formatı ile stüdyonun soğuk ortamından çıkıp, dertli insanların çile yurtlarına götürüyor izleyiciyi.

‘Kimse Yok mu?’, yenilenen formatı ile yeni yayın döneminde ekranlarınıza gelmeye devam edecek. Yardıma muhtaç insanlar ile yardım etmek isteyenleri bir araya getiren, onları ‘kardeş aile’ formatı ile birbirine bağlayan Kimse Yok mu, toplumsal dengenin en sağlam temellere oturtulması için sıra dışı bir yaklaşım sunuyor. Kimse Yok mu, sadece dertli insanların değil, bu yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzatmak isteyenlerin de programı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. İkbal Gürpınar ile, dertli çehreleri gülümseyen bir yüz olarak değiştirmeyi kendine amaç edinen Kimse Yok mu, yeni yayın dönemindeki yepyeni formatı ile stüdyonun soğuk ortamından çıkıp, dertli insanların çile yurtlarına, Anadolu’nun dört bir yanına gidiyor. Onlarla birlikte olmak, onları onlarla birlikte olmak isteyenlerle buluşturmak adına. Her hafta iki mağdur aileyi çile yurtlarından ekrana çıkartacak olan program, mağdur ailelerin bulunduğu çevredeki esnafı, kısacası halkı seferber ediyor. Böylece, hem mağdur aile kazanıyor, hem yardımsever insanlar mutlu oluyor, hem de toplumsal bilinç gelişip, toplumsal denge en makul seviyeye getiriliyor. Kimse Yok mu, bu hafta ilk olarak Bandırma’da. Yaşadığı zorlu hayatı yüz çizgilerinden belli eden, karısından ayrıldıktan sonra çocuğunu 14 yıl boyunca hiç göremeyen bir babanın dramını ekrana getiriyor. Çok fazla içki içtiği için artık tekerlekli sandalye ile tek başına yaşayan ve civar esnafın yardımları ile ayakta kalma mücadelesi veren bir adam. Kimse Yok mu, hem onu izbe yaşamından kurtaracak kalıcı çözümler üretiyor, hem de yıllardır göremediği oğluna kavuşmasını sağlıyor. İkinci olarak, Ankara’da ikamet eden, Yılmaz ailesinin dramına şahit olacaksınız. Farklı yaşlardaki iki özürlü çocuğuna bıkmadan, usanmadan bakan, çok cüz’i bir maaş ile geçimlerini ve çocuklarının sağlık masraflarını karşılamaya çalışan Yılmaz ailesi için, esnaf seferber oluyor,onların yaralarına merhem oluyor. İkbal Gürpınar’ın sunumu ve yenilenen formatı ile Kimse Yok mu, mağdur insanların hayatlarının seyrini değiştirmeye devam ediyor.

Televizyon Servisi

15.09.2003


 

Samanyolu yeni yüzünü açıyor!

Haftalardır yeni yayın dönemi için hazırlık yapan Samanyolu Televizyonu yetkilileri nihayet 19.55’te ekrana getirecekleri “Tanıtım gecesi”nde yeni yayın dönemi için yaptıkları yenilikleri seyirciye anlatacaklar.

Samanyolu’nun sevilen isimlerinden Kimse Yok mu? programının yeni sunucusu İkbal Gürpınar ve kanalın Ar–Ge Müdürü Ahmet Böken’in birlikte yapacağı tanıtım gecesinde, Samanyolu Televizyonu’nun görsel konseptinde yaptığı yenilikler ve vizyona koyacağı programlar izleyicilere tanıtılıyor. Çalışmalara aylar önce başladıklarını belirten Araştırma ve Geliştirme Müdürü Ahmet Böken, ekrana getirecekleri yeni diziler, seviyeli haber programları, birbirinden kaliteli filmlerle daha çok izleyiciyi ekrana çekmeyi hedeflediklerini belirtiyor. 11 yıllık yayın hayatlarında hep ilklerin kanalı olduklarını söyleyen Ahmet Böken, değişmeyen tek şeyin değişim olduğu noktasından hareket ederek, bu akşamdan itibaren logo da dahil olmak üzere birçok şeyi değiştirdiklerini, yeni dönemde izleyicinin karşısına farklı bir yüzle çıkacaklarını, değişmeyen tek şeyin yayın ilkeleri olduğunu söylüyor. Yusuf Bülbül, İstanbul

15.09.2003


 

Mutfakta keyifli saatler başlıyor

Samanyolu ekranlarının klasiği, pratik hanımların vazgeçilmez programı Mutfak Keyfi, yeni yayın döneminde Nuriye Özen Toraman, Oktay Aymelek usta ve sürpriz bir isimle ‘merhaba’ diyor. Mutfak Keyfi de kendini yeniledi.

Dekor, pırıl pırıl, içeriği ideal ve gerçek mutfak keyfini yakalayacak şekilde zenginleşti. Ama bir tek şey değişmedi Mutfak Keyfi’nde. O da mutfağınızın gerçek keyfi olduğu gerçeği. Yine tadına doyumsuz tarifler, sıcacık sohbetler, hayatın her anında ve özellikle mutfağınızda işinize çok yarayacak pratik ve doyurucu bilgiler... Mutfak Keyfi’nin yeni yayın dönemindeki ilk konusu: “Yiyecekleriniz ilacınız olsun”. İlk konuğu ise atalarımızın bu sözünden yola çıkarak lösemili çocuğunun tedavisinde başarılı olmuş Ayşe Durlanık. Mutfak Keyfi, 17.20 ve 18.45 saatleri arasında dopdolu bir içerikle mutfak dostlarını ekrana bağlayacak. Televizyon Servisi

15.09.2003


 

Ayna, çarların başkenti St. Petersburg’da

Ayna, Rusya’nın Beyaz Geceler kenti St. Petersburg’u getiriyor ekranlara.

St. Petersburg; akşamın alacakaranlığı ile sabah aydınlığının kesiştiği, güneşin sadece birkaç saatliğine kaybolduğu, gündüzün geceyi kuşattığı bir kent. Çarların başkenti olarak da bilinen, aynı zamanda şiirlere, edebiyata, şarkılara konu olan şehir; kiliseleri, katedralleri, tarihi bina ve köprüleriyle izleyicinin karşısına çıkıyor. Şimdilerde müze olarak kullanılan Hermitage Sarayı, ressamlar Leonardo da Vinci ve Picasso’nun resimleri, cadde boyunca tarihi kiliseler, saraylar, kapalı çarşılar tüm ihtişamıyla ekrana yansıtıyor St. Petersburg’un güzelliğini. Avrupa’nın halka açık ilk müzesi Kunskamera; Petersburg şehrinin Etnoğrafya ve Antropoloji Müzesi. Ve St. Petersburg’un tek camii 1907’de yapılan Tatar Mescidi. Hepsi izleyicisini her hafta farklı bir dünyayı keş- fe çağıran Ayna’da. Televizyon Servisi

15.09.2003


 

Çocukları Recep Yazıcıoğlu’nu anlatıyor

Mithat Bereket’in sunduğu “Anahtar”, yeni yayın dönemine de iddialı giriyor. Program, “Anahtar hayatın kapılarını açıyor” sloganıyla, Türkiye ve dünyanın en sıcak sorunlarını, “insan öykülerinden” hareketle anlatıyor.

“Anahtar”ın, yeni sezondaki ilk programı da, bunun örneğini oluşturuyor: İlk programda, Vali Recep Yazıcıoğlu’nun kızı Üveyde Durmaz ve 19 yaşındaki oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu canlı yayında Mithat Bereket’in konuğu oluyor. Meslek hayatı boyunca sisteme yönelik sert eleştiriler yapan Recep Yazıcıoğlu’nun kızı ve oğlu “baba Yazıcıoğlu”nu anlatırken mesai arkadaşları ve uzmanlar Vali Yazıcıoğlu ile devlet–vatandaş ilişkisini tartışıyor. Mithat Bereket, Vali Yazıcıoğlu’nun son görev yeri Denizli’den canlı yayında Türkiye’nin yönetim sistemini ve valinin eleştirilerini gündeme taşıyor. Anahtar, 17.00’de NTV’de ekrana geliyor. Televizyon Servisi

15.09.2003


 

Çocukları iyiliğe alıştırın

STV 11.30 / Makul Çözüm

Programda çocuklara iyilik yapma alışkanlığının kazandırılması konusu ele alınacak. Programda karşılıksız iyilik yapmanın toplum için önemi nedir? İyilik yapmanın kişiye nasıl bir ruh hali kazandırdığı, iyilik yapma duygusu doğuştan gelen bir özellik mi? gibi konular değerlendiriliyor.

15.09.2003


 

Okul çağında çocuk sağlığı

NTV 10.35 / Sağlık Raporu

Halkın en önemli sağlık sorunları hakkında bilgilendirilmesini amaçlayan Sibel Güneş’in hazırlayıp sunduğu “Sağlık Raporu”nda bugün “okulda çocuk sağlığı ve sağlıklı yaşam” konusu ele alınacak. Prof. Dr. Gülbin Gökçay okul çağında büyüme ve gelişmenin izlenmesi, enfeksiyonlar, aşıların yaptırılmasının önemi, görme ve işitme kontrollerinin yaptırılması hakkında bilgi verecek.

15.09.2003


 

Kültür–sanat gündemi

CNN TÜRK 18.30 / Afiş

Programın ilk bölümüne çılgın tiyatroların maceracı yönetmeni Işıl Kasapoğlu konuk olacak. Güner Özkul, Işıl Kasapoğlu ile geçen yıl Kocamustafapaşa’da başlayan “Semaver Kumpanya” serüvenini konuşacak. Programda ayrıca; İstanbul’da esen yenilik rüzgârları, Beyoğlu Şenliği, Parkorman’da Placebo konseri ekrana gelecek.

15.09.2003


 

Ayhan Hanım hamile mi?

ATV 20.30 / Ekmek Teknesi

Dizinin ekrana gelecek yeni bölümünde, Necibe gitti mi, kaldı mı? Kirli ile Cengiz bu sefer turnayı gözünden vurdu mu? Ruhi, Nezaket’i evliliğe ikna edebilecek mi? Ve evin içine düşen bomba: Ayhan Hanım hamile mi? Baba Nusrettin her şeye rağmen gülmeyi güldürmeyi sürdürebilecek mi? Tüm bu sorular cevabını buluyor.

15.09.2003


Yazıcıya uyarla      Arkadaşıma gönder


GAZETE SAYFALARI


 

   BÜTÜN YAZARLAR


Bütün haberler 

   
   
   
   

 

 

Copyright© 1995-2003 Feza Gazetecilik A.S. / Çobançesme Mh. Kalender Sk. No: 21 34530 Yenibosna / İstanbul
Tel:+90 (212) 454 1 454 (pbx) Fax: +90 (212) 652 24 23 e-posta: okurhatti@zaman.com.tr
Bu site Zaman Gazetesi Bilgi İşlem ve İnternet Servisi tarafindan hazırlanmaktadır.